В Києві вшанували памʼять білорусів, які загинули у війні проти Росії

Фото: Ганна Железняк Суспільне

Сьогодні, 26 січня, відбувся марш пам’яті героям Білорусі, які загинули у війні проти Росії, воюючи у лавах Збройних сил України. Як розповіли кореспондентці Суспільного Ганні Железняк організатори, учасники акції також вийшли вшанувати памʼять героя Білорусі та України Михайла Жизневського, який загинув 22 січня 2014 року під час Революції Гідності.

Марш відбувся по тому ж маршруту, як і 9 років тому, коли проводжали в останній путь героя-білоруса в день його народження 26 січня 2014 р.

Фото: Ганна Железняк Суспільне

"Цього року, через війну, ми вийшли сюди аби нагадати, що білоруси 9 років змагаються за Україну, підтримують її та віддають за неї найголовніше що мають, життя за Україну. Хочемо нагадати, що ми разом з Україною не тільки на словах, але й на справах", — розповіла організаторка Ірина Лукашенко.

За її словами, вшанувати памʼять прийшли не тільки українці, але й багато білорусів, які переїхали в Україну після політичних подій в Білорусі у 2021 роціАкції протесту в Білорусі 2020—2021 року — це хвиля мирних демонстрацій проти режиму Лукашенка. Протести загострилися після президентських виборів 9 серпня 2020 року. Основними цілями були відставка Лукашенка та проведення повторних, чесних виборів президента країни..

Фото: Ганна Железняк Суспільне

Під час повітряної тривоги всі учасники були переведені в найближче просторе укриття — станція метро "Майдан Незалежності".

Що відомо про участь Білорусі у війні Росії проти України

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.

На початку травня 2022-го у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.

За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.

30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь. 1 грудня у Генштабі повідомили, що у Білорусі готують підрозділи танкової армії РФ. У Міноборони України запевнили, що ЗСУ готові до будь-яких викликів з боку Білорусі.

24 листопада Лукашенко заявив, що білоруська армія не зможе допомогти Росії у війні з Україною, не тому, що це політичне рішення, а тому, що "35-40 тисяч не вирішать проблеми". Наступного дня до Білорусі прибули російські генерали, щоб контролювати підготовку військових.

27 жовтня повідомлялось, що Білорусь, ймовірно, готується приймати військові ешелони з РФ. 30 жовтня Генштаб повідомив, що РФ перекидає війська в Білорусь.

3 грудня міністр оборони Росії Шойгу приїхав у Білорусь до Лукашенка. Вони обговорили підготовку та забезпечення білоруської армії, Лукашенко заявив, що російські білоруські військові готуються, як "єдине угруповання, єдина армія".

"Білоруський добровольчий корпус" ("Беларускі Добраахвотніцькі Корпус") з'явився в Україні. Про його створення заявили білоруські добровольці Ігор "Янки" Янков, Андрій "Безсмертний" Трацевський та Родіон "Гена" Батулін.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua