В Мінкульті вирішили, що робити з радянськими пам’ятниками

В Мінкульті вирішили, що робити з радянськими пам’ятниками

В Мінкульті вирішили, що робити з радянськими пам’ятниками фото: https://mediacenter.org.ua/uk/

Міністерство культури та інформаційної політики вважає неприйнятним існування радянських пам’ятників в українських  містах. Проте експерти наголошують, що ці об’єкти не треба знищувати, їх необхідно переносити та зберігати, як частину української історії.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, радянські пам’ятники, від яких позбавляються міста та громади, потрібно розміщувати у спеціальних місцях.

— Деякі з цих пам’яток є частиною нашого культурного надбання, їм місце в спеціальних парках. Ми наголошуємо, Росія впродовж багатьох років чи десятиліть використовувала російську культуру як знаряддя поневолення народів, які мали нещастя опинитися під її владарюванням. І коли ми говоримо про те, що навряд чи варто, щоб в Україні існували понад 400 вулиць Пушкіна, варто говорити, чому вони з’явилися. Вони з’явилися, як інструмент послідовного насадження русифікації в Україні, — зазначив Ткаченко.

Член Експертної ради, мистецький критик і куратор Костянтин Дорошенко нагадав, що рада не вимагає заборони творчості окремих діячів, проте їхня присутність у публічному просторі неприпустима.

Окрім того у Міністерстві не вважають, що в Україні потрібно встановлювати нові пам’ятники на місці прибраних радянських. Таку практику використовували під часи РСРС і зараз від неї час відмовитися.

Читайте також:

У Києві знесли пам’ятник ХІХ століття

У Києві активісти розмалювали пам’ятник Щорсу і просять демонтувати його

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua