В Україні скасують наказ про дистанційку: учнів планують повернути до шкіл

В Україні скасують наказ про дистанційку: учнів планують повернути до шкіл. Фото ілюстративне: newch.tv

В Україні скасують наказ про дистанційку: учнів планують повернути до шкіл. Фото ілюстративне: newch.tv

В Україні готуються до поетапного повернення школярів до офлайн-навчання.

18 липня буде скасовано наказ Міністерства освіти і науки №1112, який регламентує організацію дистанційної форми навчання у школах.  Про це у відеозверненні повідомив віцепрем’єр Михайло Федоров.

Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

За словами посадовця, це рішення ухвалено у відповідь на численні запити від депутатів та громадськості. Головна мета — повернути дітей до безпечного навчання у класах і надолужити прогалини в знаннях, що виникли через пандемію та повномасштабну війну.

«У п’ятницю буде скасований, наприклад, наказ №1112, до якого є багато питань у громади депутатів. І разом з депутатами ми будемо шукати шлях, як досягати цілей і виводити дітей в офлайн, у безпечні школи. Як наздогнати всі знання, які були втрачені за останні кілька років — за Covid, повномасштабну війну — будемо шукати цей шлях», — зазначив урядовець.

Що зміниться після скасування наказу?

Згідно з новими правилами, які запроваджує МОН, змінюється кілька ключових положень щодо організації дистанційної освіти:

  • Мінімальна кількість учнів у дистанційному класі — 20 осіб; у селах, на прифронтових чи окупованих територіях — допустимо від 10 учнів; для інших міст — від 15;
  • Дистанційна форма можлива навіть без усіх паралелей класів — наприклад, якщо відсутній лише 7 клас;
  • Учні в одному дистанційному класі мають навчатися за єдиною освітньою програмою.

Діти за кордоном

Діти за кордоном можуть:

  • відвідувати місцеву школу й додатково вивчати українознавчі дисципліни — до 8 годин на тиждень;
  • навчатися повністю дистанційно в українському закладі освіти;
  • здобувати освіту за екстернатом чи сімейною формою.

Діти на тимчасово окупованих територіях можуть навчатися індивідуально за педагогічним патронажем. Навіть якщо у школі не відкрито жодного класу, вона може працювати як навчальний осередок, оплачуючи працю вчителів, які займаються з окремими учнями.

Офлайн-навчання — у пріоритеті

Уряд наголошує: якщо в навчальному закладі є належно облаштоване укриття, очна форма навчання залишається пріоритетною. У випадках, коли така можливість відсутня або регіон перебуває під загрозою бойових дій, дозволяється продовжувати дистанційне навчання.

Підтримка вчителів

Для педагогів, які можуть залишитися без навантаження через зміну формату навчання, створюється кадровий резерв. Це дасть змогу проходити додаткове навчання та зберегти заробітну плату. Резерв передбачено для вчителів із Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Сумської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

Нагадаємо, що раніше МОН оновило положення наказів №1112 та №1115, які регламентували особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua