В Україні вперше виявили зараження новим підвидом коронавірусу

В Україні вперше виявили зараження новим підвидом коронавірусу

В Україні вперше виявили зараження новим підвидом коронавірусу фото: PRO-kyiv.in.ua

В Сумській області підтвердили перший в Україні випадок зараження новим підвидом штаму коронавірусу «Омікрон» XBB.1.5 або «Кракен». Його виявили у людини, яка не пройшла курс вакцинації.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Цей варіант корона вірусу спалахнув у світі наприкінці жовтня. Медики кажуть, що «Кракен» не має специфічних мутацій, які б могли робити його небезпечнішим за інші субваріанти. Проте порівняно з попередніми «версіями» ковіду, цей може викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

Що відомо про «Кракен»

Перші випадки штаму коронавірусу «Омікрон» XBB.1.5 зафіксували у США, нині на його частку припадає 43% підтверджених захворювань на COVID-19 в країні.

Експерти кажуть, що новий варіант може «ухилитися» від імунітету через отриману мутацію, а також має кращу здатність зв’язуватися з клітинами людини та інфікувати їх. У ВООЗ вже назвали «Кракен найбільш заразним варіантом COVID-19 за всю історію.

Чи допоможуть відомі вакцини

У МОЗ кажуть, що вакцинація є головним засобом вберегтись від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів. І навіть підвищена «агресивність» «Кракена» не означає, що вакцини зовсім неефективні проти нового варіанту.

Щеплення проти коронавірусу не просто стимулюють тіло виробляти нейтралізуючі антитіла. Вони навчають Т-клітини – клітини пам’яті імунної системи – розпізнавати вірус COVID. Ці» знання» організм використовує під час захворювання і уникає важкого перебігу ковіду.

Читайте також:

У МОЗ розповіли, чи зафіксовано в Україні нові штами COVID-19

Отримай відповідь: що робити, якщо вам відмовляють у щепленні

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua