В Україні зафіксовано спалах хвороби, здатної спровокувати невиліковний параліч: багато дітей не щеплені

У нашій державі спостерігається зростання рівня захворюваності на туберкульоз, зазначила лікар.

У столиці України багато дітей не мають щеплень від серйозних хвороб / фото УНІАН

На сьогодні в Києві багато дітей не отримали щеплення від інфекційних хвороб.

Про це повідомив на брифінгу у четвер, 27 квітня, керівник ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Сергій Чумак. Він зауважив, що, зокрема, в Україні зафіксований спалах поліомієліту — небезпечного захворювання, що може призвести до невиліковного паралічу.

«На сьогодні в місті Києві є близько 2,5 тисячі дітей у віці до 5 років, які не отримали жодного щеплення проти поліомієліту», — зазначив він. Чумак нагадав, що кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекційних захворювань.

Відео дня

Лікар-інфекціоніст, керівник відділу з інфекційного контролю Київської міської дитячої клінічної інфекційної лікарні Наталія Кириця зазначила, що спостерігається ріст захворюваності на туберкульоз і зниження рівня вакцинації від цього захворювання. Вона додала, що, зокрема, в пологових будинках, де дитина отримує вакцину проти туберкульозу — БЦЖ.

«Матусі в пологових будинках відмовляються від цієї вакцинації, і це призводить до збільшення випадків туберкульозу. А туберкульоз у дітей може протікати в різних формах. Навіть можна не підозрювати про це захворювання, бо ця бактерія уражає навіть центральну нервову систему», — підкреслила Кириця.

Чумак додав, що в Україні протягом останнього року зафіксовані випадки кору, який є одним з найбільш заразних захворювань у світі, оскільки 9 із 10 неімунізованих осіб, що контактують із хворим, будуть заражені. «І таких нещеплених людей у віці до 17 років у місті Києві близько 10 тисяч», — підкреслив він. Він додав, що в першому кварталі у Києві не зареєстровано жодного випадку захворюваності на кір. У квітні зареєстровано один лабораторно підтверджений випадок кору у дорослої особи, яка не була щеплена. «Є ймовірність зростання захворюваності на кір», — спрогнозував Чумак.

Також він розповів, що в умовах війни підвищується ризик інфікування правцем або ж гепатитом В, зокрема, під час хірургічних втручань чи переливання крові.

Керівник ДУ «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» зазначив, що у першому кварталі поточного року в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року зафіксовано зниження захворювання на ГРВІ, в тому числі COVID-19, майже на 17%. Водночас випадки захворюваності на COVID-19 продовжують реєструватися.

«У Києві на сьогодні зареєстровано вже понад 300 лабораторно підтверджених випадків, з яких близько 10% захворілих були вакциновані, але ці люди отримали або одну дозу, або не отримали бустерні дози», — сказав він.

Цікаві новини медицини — зараз це варто знати

Як повідомляв УНІАН, 6 березня у МОЗ поінформували, що в Україні зареєстровані два випадки кору. Обидві дитини — з однієї родини, одна з них раніше отримала першу дозу щеплення проти кору, друга не була вакцинована.

23 березня у МОЗ повідомили, що у зв’язку зі збільшенням кількості хворих з ускладненнями коронавірусної хвороби на підтримку вакцинальної кампанії ініційовано проведення серії заходів у 10 регіонах України протягом березня-квітня.

Зазначалося, що тоді 15,5 млн осіб в Україні були вакциновані двома дозами, лише 3,1 млн осіб — першою бустерною дозою, всього понад 260 тисяч осіб — двома бустерними дозами.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua