Стефанишина пояснила, що від ліквідації МСЕК є і негативний вплив.
За словами Стефанишиної, на лікарів буде покладено величезне навантаження і додаткові функції / Колаж УНІАН, фото — УНІАН, ua.depositphotos.com
Верховна Рада України в четвер, 19 грудня, в цілому ухвалила Законопроєкт про ліквідацію медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Передбачено, що буде створено тимчасовий механізм, який замінить її.
Про це розповіла народна депутатка та членкиня комітету ВРУ з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Ольга Стефанишина, повідомляє «Громадське радіо».
«Важливий момент, що вся ця система, вона наче переїхала з колишніх МСЕКів у систему охорони здоров’я. Чому так сталося? Тому що система охорони здоров’я на сьогодні є найсильнішою з усіх цих сфер, які стосуються МСЕКів. І, так би мовити, «підставила плече» для цієї реформи, оскільки просто скасувати МСЕКи і нікуди не передати функції було неможливо», — сказала вона.
Відео дня
Стефанишина пояснила, що є й негативний вплив, бо зараз на лікарів буде покладено величезне навантаження.
«Це стосується сфери зайнятості, соціальної сфери, сфери освіти. І я особисто вважаю це несправедливим, звичайно. Наші лікарі не повинні сьогодні ще це на себе перебирати, це неприродно, але ми повинні були розробити тимчасове рішення. Воно є тимчасовим», — наголосила вона.
Читайте також:
Реформа МСЕК: Шмигаль розкрив, як встановлюватимуть інвалідність та призначатимуть виплати
В Україні виявили нові потаємні активи працівників МСЕК: скільки чого знайшли
Чи виправить реформа МСЕК проблему корупції: Масі Найєм пояснив, що має змінитися
Нардеп додала, що за півроку Кабмін збирається подати новий законопроєкт, який розподілить усі функції колишніх МСЕКів між соціальною сферою, сферою зайнятості, освітою і тому подібними сферами. Вона заявила:
«Законопроєкт повинен буде розробити стратегію, як це буде працювати після того, як з медицини заберуться невластиві їй функції МСЕКів. Зараз медична система буде працювати, вона сильна і швидше за все витримає, плюс будуть виділені додаткові кошти на програму медичних гарантій. Тому сьогодні ми передаємо ці функції в медичну систему».
Крім того, Стефанишина наголосила, що вже за півроку вийде дізнатися погляд Кабінету міністрів на те, як це працюватиме далі. За її словами, система має працювати по-новому вже з літа 2026 року.
Ліквідація МСЕК — що потрібно знати
Нагадаємо, що в четвер, 19 грудня, Верховна Рада України ухвалила закон про ліквідацію МСЕК з 2025 року. З 1 січня впроваджується створення експертних комісій у лікарнях.
Крім цього, в Україні вже створили альтернативу МСЕК. Зазначається, що туди увійшли майже 300 лікарень.