Ваучер на безплатне навчання: скільки людей отримали і які професії популярні на Київщині

Кухарі (Ілюстративне). Фото: pexels.com ілюстративне

З початку 2023 року 585 жителів Київщини отримали ваучери на навчання за державний кошт, щоб здобути нову професію. Найпопулярніші спеціальності — медсестринство, психологія, соціальна робота, а також професії — кухар, водій, електрогазозварник, тракторист, кондитер, електромонтер, швачка.

Про це повідомили в Київській обласній військовій адміністрації.

Ваучер можна використати для навчання за 123 професіями та спеціальностями у сферах ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування.

Професію, заклад освіти в межах України і форму навчання (денну, заочну чи дистанційну) громадяни обирають самостійно.

Ваучер дає право на безкоштовне навчання в освітніх установах чи у роботодавця. З ваучером можна здобути нову робітничу професію, отримати ступінь магістра за іншою спеціальністю чи підвищити кваліфікацію на якісь посаді.

Отримати ваучер можуть громадяни, які не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні і не проходили навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття упродовж останніх 3 років.

Для отримання ваучера заявку можна подати онлайн або особисто прийти до одного з центрів зайнятості Київської області. У разі подання заявки через інтернет, фахівець служби опрацьовує форму і зв'язується із заявником протягом 3 робочих днів.

Упродовж 90 днів після отримання ваучера в центрі зайнятості людина має укласти договір про навчання із закладом освіти.

Що відомо про ваучери на професійну підготовку від держави

Переселенці та звільнені з полону українці можуть отримати ваучери на навчання за робітничою професією, які збільшать шанси працевлаштуватися за обраною спеціальністю. Цією ж послугою можуть скористатися і ветерани.

Сума ваучера на навчання (підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації) складає 26 840 грн, отримати його можуть громадяни старші 45 років.

Щоб отримати ваучер треба мати професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту, мати відповідні документи та не бути зареєстрованим в центрі зайнятості як безробітний.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua