
Загиблий юнак Максим Матерухін. Фото: «Вечірній Київ»
Київський апеляційний суд не пом’якшив вирок Артему Косову, якого засудили до довічного за вбивство 16-річного Максима Матерухіна
25 березня відбулося третє засідання у справі. Артем Косов просив перекваліфікувати обвинувачення на вбивство через необережність і зменшити покарання до кількох років. Суд із цим не погодився.
Про це повідомляє Суспільне з судової зали.
Під час розгляду справи судді знову переглянули відео з вагона фунікулера та записи з камер спостереження. На них чути конфлікт між Косовим і підлітками. За словами батька загиблого, саме Косов покликав Максима вийти з вагона. Адвокат родини наполягав, що поведінка обвинуваченого свідчила про агресію.

Засідання Київського апеляційного суду 25 березня 2026 року. Фото: Суспільне Новини/Ліля Гончарук
Суд врахував висновок експертизи, що підліток отримав глибоке різане поранення шиї та помер майже одразу. Сам Артем Косов у суді казав, що не погрожував і що вирок занадто суворий.
У підсумку суд залишив довічне покарання без змін.
Нагадаємо, що 22 вересня Шевченківський районний суд Києва визнав винним колишнього співробітника Управління державної охорони Артема Косова у вбивстві підлітка Максима Матерухіна на станції фунікулера. Його засудили до довічного позбавлення волі. До цього, прокурори просили для нього довічне ув’язнення.
7 квітня 2024 року стало відомо про вбивство підлітка на фунікулері за участі працівника Управління державної охорони. Загиблим виявився 16-річний Максим Матерухін.
Того дня компанія підлітків розважалася на Поштовій площі, згодом сіла у вагончик фунікулера. До них почав прискіпуватися нетверезий чоловік. Проте словами конфлікт не закінчився. При виході з вагона на верхньому майданчику чоловік штовхнув хлопця. Підліток розбив головою скло, а уламки порізали йому шию.
«Чоловік «штовхнув Максима у спину, що призвело до удару головою об скло. Скло, розбившись, перерізало сонну артерію.
Владислав МОШКІВСЬКИЙ
