Вбудована витяжка – максимальна ефективність при майже повній непомітності

Кожна господиня намагається приготувати для сім’ї чи гостей смачні страви з м’яса та риби, посмажити оладки на сніданок чи котлети на вечерю. Приготування практично усіх страв на кухні супроводжується появою пари, можливої кіптяви та залишками часточок жиру на кухонній поверхні та побутових приладах. Позбавитися означених видів забруднення можна за допомогою вбудованих витяжок, які на відміну від пристінних моделей, замінюють собою днище кухонної шафки, виконуючи одночасно функцію частини меблевого набору та власне кухонної витяжки.

Характерні параметри вбудованих витяжок

Завдяки оригінальній конструкції вбудована витяжка практично не впливає на дизайнерське оформлення кухонного приміщення, адже вона майже повністю захована в кухонній тумбочці, а її видимими частинами залишаються тільки панель управління та нижня частина, де розміщений фільтр. Серед характерних особливостей вбудованих витяжок варто відмітити:

  • можливість встановлення у вбудовані кухонні меблі завдяки стандартним параметрам – ширині в 60 см та 90 см;
  • ефективну роботу в любих за розмірами кухонних приміщеннях, що мають загальну площу від 8 до 35 кв. метрів завдяки різним показникам продуктивності: 650-1200 м. куб;
  • використання різних типів управління робочим режимом витяжки, який може здійснюватися за допомогою звичайних кнопок, «м’яких» кнопок та сенсора на скляній поверхні.

Для виготовлення нижньої частини вбудованої витяжки зазвичай використовують нержавіючу сталь, можливе декорування поверхні за допомогою білого або чорного жаростійкого скла. Перебуваючи над варильною поверхнею вбудована витяжка одночасно виступає додатковим джерелом освітлення кухонної плити, адже її освітлювальні лампи можуть бути розміщені як спереду днища, так і в його середині. Ефективне функціонування витяжок можливо тільки в режимі відведення назовні запахів та інших шкідливих речовин, а завдяки компактності та скритності такі витяжки можна встановлювати в будь-якому кухонному інтер’єрі – сучасному чи класичному.

Критерії вибору вбудованих витяжок

Конструкція вбудованої витяжки дозволяє використання її як днища тумбочки або методом врізання в днище вже встановленої тумбочки. Обираючи потужність витяжки необхідно передбачати деякий запас в розмірі 10-15% над нормативною площею, оскільки занадто слабка витяжка буде нездатна повністю виводити об’єм забрудненого повітря, а занадто потужна модель буде створювати надлишковий рівень шуму. Проектну потужність та ефективність витяжки може зменшувати використання колін, поворотів та вигинів під час її монтажу.

У вбудованих витяжках зазвичай використовують у вигляді фільтру алюмінієву сітку, можливе також використання сітки з металу, що відзначається більшою надійністю. Обидва види фільтрів є однаково надійними, проте алюмінієва сітка потребує більш частішого очищення від бруду, кіптяви та залишків жиру.

У більшості вбудованих витяжок використовується два види фільтрів, окрім антижирових, які очищують повітря від твердих домішок, передбачено використання вугільних фільтрів, які очищують повітря від неприємних запахів (можливе переключення режимів в залежності від характеру забруднення. Окрім того, є моделі, принцип роботи яких побудований на рециркуляції повітря без відведення його назовні. Рециркуляція повітря проходить в спеціальних фільтрах і після проходження через них очищене повітря повертається знову у приміщення.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua