Вдалий ремонт: що треба врахувати під час вибору ламінату?

Чому так багато людей віддає перевагу ламінату? Це підлогове покриття завоювало чималу популярність через низку вагомих чинників, як-от: великий асортимент декорів, та досить хороші експлуатаційні показники. До того ж ламінат відносять до підлогових покриттів середнього цінового діапазону, тож покупців приваблює співвідношення ціна-якість. Велику роль відіграє й те, що ламінат гармонійно поєднується чи не з кожним стилем інтер’єру. Зрештою, ламінат є одним із лідерів за популярністю з-поміж підлогових покриттів. Якщо вас цікавлять поради фахівців щодо вибору цього підлогового покриття, продовжуйте читати.

Підбираємо ламінат, що виправдає очікування

На вибір ламінату безпосередньо впливають: тип приміщення й навантаження на підлогу, сумісність із системами підігріву та стиль інтер’єру.

Тип кімнати та навантаження на підлогу враховують, щоби придбати ламінат із правильними технічними характеристиками. Йдеться про вибір покриття відповідно до певного класу міцності, захисту від стирання та стійкість до вологи.

Класи позначають цифрами, де перша позначає тип приміщення, а друга вказує на рекомендований рівень інтенсивності експлуатації. Крім цього до маркування додають абревіатуру АС (Abrasion сriteria) з цифрою від 3 до 5, що позначає клас стійкості покриття до зносу. Найпопулярнішими сьогодні є ламіновані панелі класів 31, 32, 33.

Для житлових приміщень із незначним навантаженням на підлогу використовують покриття класу — 31/АС3. Житлові та офісні приміщення, де інтенсивність руху є вищою, передбачають використання ламінату з класом 32/АС4. Водночас клас 33/АС5 здебільшого використовують у комерційних та громадських приміщеннях.

Підбираючи клас міцності, радимо врахувати й кількість меблів у приміщенні, адже вони також чинять навантаження на підлогу.

Стійкість до вологи відіграє надзвичайно важливу роль, коли йдеться про монтаж ламінату в приміщеннях із коливаннями температури та ймовірним частим потраплянням води на підлогу. Раніше вважалось, що ламінат абсолютно непридатний для використання, наприклад, у ванній. Однак його просто треба правильно підібрати. Щоби запобігти деформації матеріалу віддавайте перевагу SPC-ламінату. Це покриття, що створене на основі карбонату кальцію та полівінілхлориду. Завдяки цим матеріалам воно вирізняється стійкістю до вологи та не псується навіть від довготривалого контакту з водою. До того ж SPC-ламінату притаманні хороші показники опірності до ковзання. Для кухні чи прихожої також можна придбати класичний стійкий до вологи ламінат. Завдяки водовідштовхувальним добавкам, просоченням, ізолюванню стиків, бічних елементів та замків, він здатен справлятися з незначною кількістю вологи й водночас не деформуватись.

Пам’ятайте, що не кожен різновид ламінату сумісний із системами підігріву підлогу. Якщо ви плануєте встановити підігрів, переконайтесь, що купуєте відповідний ламінат. Зверніть увагу й на підкладку під ламінат, адже для підлоги з підігрівом передбачені спеціальні настили. У будь-якому випадку радимо не нехтувати підкладкою, оскільки вона відіграє важливу роль у покращенні характеристик ламінату, а також забезпеченні комфорту. Насамперед підкладку під ламінат встановлюють, щоби вирівняти незначні нерівності підлоги, запобігати конденсату, а також покращити ізоляцію тепла та звуку.

Ламінат також чудово справляється з роллю декоративного елемента, тож допоможе створити потрібну вам атмосферу. Сьогодні є чимало варіантів декору, як-от: імітація різноманітних порід деревини, бетону, каменю та інших натуральних матеріалів. Велику роль у цьому питанні відіграє також магазин, де ви вибираєте товари. Щоби придбати якісний ламінат та обирати із широкого асортименту, обирайте перевірені часом магазини.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua