Наявність такого інструменту в домашньому господарстві вже давно є нормою, навіть якщо ремонтні роботи виконуються на нерегулярній основі. А якщо ви майстер, який постійно щось вдосконалює, ремонтує, будує, то шурупокрут точно буде занесений у список найпотрібнішого інструменту.
Класифікація шуруповертів
За типом дії розрізняють ударні та безударні інструменти. Головна відмінність між ними полягає в наявності або відсутності ударної функції. Це стосується можливості руху валу шурупокрута, який обертається, ще й у поздовжньому напрямку.
Маючи таку можливість, інструмент отримує додаткові переваги:
- можливість свердління стін із таких твердих матеріалів, як бетон або цегла;
- більш щільне та надійне закручування гвинтів/шурупів;
- зменшення рівня навантаження на зап’ястя.
Зрозуміло, що вартість шурупокрута з ударними можливостями буде вищою від безударного аналога такої ж потужності. До того ж, якщо це акумуляторна модель, через розширені можливості автономність приладу буде меншою. Тому перед придбанням інструменту варто подумати, наскільки потрібною буде для вас ударна функція.
Особливості ударних шурупокрутів
Побутові моделі, як правило, мають електричний привід повздовжнього руху вала. У професійних, які використовуються в автосервісах чи промисловості, більш популярними є моделі з пневматичним приладом, але вони мають набагато більші габарити та масу і призначені в основному для стаціонарного використання.
Хоча з допомогою ударного шуруповерта можна значно розширити сферу використання інструменту, у нього є низка недоліків, які потрібно враховувати:
- наявність штовхального механізму призводить до пришвидшеного зношування, помітніше цей недолік проявляється в бюджетних моделях;
- за роботи в ударному режимі інструмент шумить набагато більше;
- ударні шурупокрути не можуть мати кулачковий патрон, особливість їхньої конструкції не дає можливості використовувати й обмежувач швидкості обертання.
Переваги та недоліки безударних шурупокрутів
Маючи простішу конструкцію, такий інструмент довговічніший, дешевший і автономніший. Маючи невелику вагу, він не спричиняє швидку втому рук.
Але без ударної функції йому будуть непідвладні тверді поверхні з непружною фактурою (бетон, камінь). Крім того, якщо потрібно викрутити шуруп із пошкодженого кріплення, є ризик, що інструмент зламається.
Що вибрати
Усе залежить від того, наскільки інтенсивно ви будете користуватися інструментом. Для частого напівпрофесійного використання краще купити шурупокрут великої потужності з ударною функцією, віддавши перевагу відомим брендам.
В інших випадках вистачить і безударного варіанту. Звертайте увагу на такі характеристики, як швидкість обертання шпинделя та ємність акумулятора. Чим вони вищі, тим краще, але й коштуватимуть такі прилади дорожче.