Видалення мозолів

Якщо ви думаєте, що мозолі, то проблема виключно літніх людей – ви помиляєтесь. Тверді, товсті нарости сухої шкірі, які утворюються в місцях тиску і тертя на стопі, часто виникають через взуття невідповідного розміру і можуть з’явитися у будь якому віці. Іншими причинами появи мозолів можуть бути неправильна постава стопи, що призводить до підвищеного навантаження під час ходи, а також утворення бурситів, які викликають тиск на кісткові частини пальців ніг. Навіть діти та підлітки стикаються з проблемою появи мозолів та натоптишів, якщо займаються професійним спортом, танцями чи гімнастикою.

Як тільки мозоль вже сформувався, кращий спосіб його вилікувати, насамперед, визначити причину і виключити її, та часто цього замало, візит до лікаря подолога допоможе позбутися мозолів та відновити природній вигляд шкіри.

Як утворюється мозоль

Мозоль може довго не спричиняти дискомфортних відчуттів, але інколи, особливо у випадку такого супутнього захворювання, як цукровий діабет, мозолі можуть стати болючими, з’являється набряк та почервоніння навколо цієї області. Повторювані мікротравми та механічні навантаження на локалізовану точку стопи викликають утворення надлишку шкіри для захисту глибоколежачіх тканин.

Цей хронічний локалізований процес руйнує шкірний бар’єр. Шкіра не може відновлюватися з тією ж швидкістю і в результаті утворює тверду пробку, яка вдавлюється вглиб шкіри і має вигляд перевернутого конуса. Цю конусоподібну структуру часто називають коренем або ядром мозоля. За мірою збільшення механічної напруги, корінь витягується вниз і давить на внутрішній шар шкіри та навіть на нерви, викликаючи біль. У такому випадку без допомоги професійного подолога не обійтися.

Методи лікування

Лікар подолог видаляє мозолі разом із коренем за допомогою спеціального апарату з насадками різної величини та подологічного інструменту. Це професійна процедура, яка виконується тільки в умовах медичного закладу із дотриманням усіх необхідних санітарних норм. Ця процедура не тільки покращить естетику ніг, але й допоможе позбутися болю, пов’язаного з мозолем. Якщо є потреба, використовується місцева анестезія, але зазвичай при невеликих мозолях, вона не викликає дискомфорту. Мозолі виникають не тільки на стопі, а й між пальцями ніг (м’яка мозоль) або навіть під нігтем, де також видаляються за допомогою інструментів у подолога.

Іншим варіантом видалення мозолів, є хірургічний та сучасний лазерний метод, які рекомендовані при хронічних глибоких мозолях, коли інша терапія вже не допомагає. Хірургічне видалення – це маленька операція, після якої необхідна реабілітація, але це швидкий і надійний спосіб позбутися мозолів. Операція триває під місцевим наркозом, а після вирізання мозоля, накладаються шви.

Лазерний метод дієвий та безкровний, полягає у припіканні мозоля за допомогою лазерного променя, який випаровує твердий шар мозоля разом зі стрижнем, не потребує накладання швів і не викликає кровотечі, але має свої протипокази. Не рекомендований людям літнього віку з порушеннями трофіки тканин у нижніх кінцівках, так як процес загоєння може бути тривалим.

Визначити найдієвіший спосіб видалення може тільки лікар, оглянувши пацієнта, а повністю позбутися мозолів та запобігти появі нових допоможе зміна способу життя та дотримання рекомендацій лікаря.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua