Українська література – знахідка для книжкових фанатів, які завжди шукають щось нове. Вражаюче поєднання захоплюючих сюжетів, надихаючих персонажів і душевної атмосфери, а деякі книги вже перекладено багатьма іноземними мовами.
Література допомагає нам зрозуміти найважливіші нюанси повсякденного життя, що часто не помічаються, розкриваючи істини реальності. Коли йдеться про українську літературу — мається на увазі й історія самобутності українців як нації.
Для багатьох читачів література – це форма розваги, самовираження та захоплення всього життя. Чому б вам не спробувати знайти українську літературу вашою рідною мовою та не спробувати розвинути інтерес до цієї динамічної форми самовираження.
Твори які варто прочитати
“Україна у вогні” Олександра Довженка
Олександр Довженко, український письменник, кінорежисер та художник, присвятив цю книгу та фільм подіям Другої світової війни та долі селянства. За словами Довженка, «Україна у вогні» — про непереможність сили та духу українського народу, а також про те, як важливо бути впевненим у перемозі над ворогом. Через довгі діалоги, властиві жанру драми, глядачі та читачі можуть спостерігати психологію вчинків головного героя.
“Мартин Боруля” Івана Карпенка-Карого
У цьому сатиричному творі Іван Карпенко-Карий коментує такі сучасні соціальні порядки, як хабарництво у бюрократії та судовій системі. Мораль полягає в тому, щоб залишатися порядною людиною у будь-яких життєвих ситуаціях, незалежно від спокуси. Цікаво, що в основу сюжету комедії “Мартин Боруля” лягло життя родини Тобілевичів (справжнє прізвище письменника – Тобілевич). Наприклад, його батько, який тривалий час служив керуючим поміщицькими маєтками, вирішив домогтися визнання дворянства.
“Я (Романтика)” Миколи Хвильового
У романі “Я (Романтика)” Хвильовий розкриває психологію мрійників та романтиків доби громадянської війни. Головний герой – «я» або молодий чекіст (співробітник радянських органів держбезпеки). Повість є протистоянням добра і зла, що відбувається в роздвоєній душі героя. Особливістю “Я (Романтика)” є синтез ілюзії та реальності. Нерідко читачеві важко відрізнити, чи описуються події вигадкою чи реальністю.
“Маруся Чурай” Ліни Костенко
Українська культура сяє у цій історичній драмі відомого сучасного автора Ліни Костенко. Перед написанням книги авторка провела неймовірне дослідження, щоб якомога точніше проілюструвати Україну сімнадцятого століття. Історія обертається навколо незламності українського народу, який живе у багатому духовному світі.