Відновлення житла більш як 80 родин: в Ірпінь прибули 4 вантажівки будматеріалів від ООН

Ірпінська громада отримала чотири вантажівки будівельних матеріалів для ремонту будинків, що були пошкоджені під час повномасштабного вторгнення військ РФ. Вантаж передали від Агентства ООН у справах біженців та партнерської організації Управління Верховного комісара ООН у справах біженців "Рокада". Прийом заявок від мешканців на ремонт осель триває.

Про це повідомив Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

У складі вантажу металочерепиця, цегла, дерев’яні бруси, двері, вікна, утеплювач, різноманітні труби, фанера, ізоляційна плівка, керамічна плитка, лінолеум, штукатурка, ванни, умивальники, душові кабіни.

Вантажівки з будматеріалами від ООН.

Як зазначив міський голова, усі ці будматеріали підуть на ремонт житла 83 родин-мешканців громади, чиї квартири і будинки постраждали під час бойових дій навесні цього року.

Будівельні суміші і вікна для ремонту житла мешканців Ірпінської громади. Фото: Олександр Маркушин/Telegram

Олександр Маркушин додав, що співпраця Ірпеня з Агентством ООН у справах біженців триває, і мешканці громади все ще можуть стати учасником їхньої програми. Для цього потрібно самостійно заповнити заявку на сайті міської ради або звернутися в ЦНАП та заповнити форму таблиці із переліком матеріалів.

Для подачі заявки жодних документів не потрібно, адже представники програми контактують із заявниками напряму, особисто виїжджають та перевіряють вказаний обсяг будівельних робіт, які потрібно виконати. Попередньо заявнику треба знати лише необхідну кількість матеріалів для відбудови житла, зауважив ірпінський мер.

Що відомо про відбудову Ірпеня після деокупації Київщини від російських військ

У травні стало відомо, що для відбудови житлових будинків в Ірпені потрібно приблизно 850 мільйонів доларів. Ще близько 150 мільйонів – для відновлення інфраструктури. Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Віолетта Дворнікова. За її словами, під час бойових дій місто було зруйноване на 75 відсотків. Більше 10 тисячі людей залишилися без житла.

На відновлення житлового фонду Ірпеня, що був пошкоджений внаслідок російської військової агресії, з міського бюджету було виділено близько 25 мільйонів гривень.

Майже 300 українських та іноземних архітекторів і дизайнерів розробили понад 30 проєктів відбудови об'єктів інфраструктури Ірпеня, які були пошкоджені через російську військову агресію. Також американська архітектурна компанія Gensler допомагатиме відбудовувати місто Ірпінь на Київщині. Албанська столиця Тирана відбудує один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені.

Програма розвитку ООН допоможе демонтувати зруйновані і відновити пошкоджені внаслідок російської військової агресії будинки Ірпеня. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків. 17 із них демонтують найближчим часом.

В Ірпені придбають 14 квартир та зведуть 15 будинків для тих місцевих мешканців, які через російську військову агресію втратили житло

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua