Відремонтували тисячі квадратних метрів. В Ірпені відновлюють багатоповерхівки

Фото: Irpin Reconstruction Summit

В Ірпені відновлюють 4 багатоповерхівки за підтримки італійського фонду Terre des Hommes. Роботи тривають вже четвертий місяць. Будівельники працюють одночасно на усіх обʼєктах. Про це повідомили в Irpin Reconstruction Summit.

Станом на 15 січня замінили 457 м кв. пошкоджених вікон, утеплили 2 250 м кв. фасадів, відновили 992 м кв. покрівлі будинків, встановили 30 вхідних дверей та відремонтували понад 1 000 м кв. даху. В одному з будинків облаштували нову енергоефективну котельню.

У цих чотирьох будівлях 450 квартир, де проживає 1 230 мешканців, що становлять 2% населення Ірпеня.

Відновлювальні роботи планують завершити протягом місяця.

Що відомо про відбудову Ірпеня після деокупації Київщини від російських військ

У травні стало відомо, що для відбудови житлових будинків в Ірпені потрібно приблизно 850 мільйонів доларів. Ще близько 150 мільйонів – для відновлення інфраструктури. Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Віолетта Дворнікова. За її словами, під час бойових дій місто було зруйноване на 75 відсотків. Більше ніж 10 тисячі людей залишилися без житла.

На відновлення житлового фонду Ірпеня, що був пошкоджений внаслідок російської військової агресії, з міського бюджету було виділено близько 25 мільйонів гривень.

Майже 300 українських та іноземних архітекторів і дизайнерів розробили понад 30 проєктів відбудови об'єктів інфраструктури Ірпеня, які були пошкоджені через російську військову агресію. Також американська архітектурна компанія Gensler допомагатиме відбудовувати місто Ірпінь на Київщині. Албанська столиця Тирана відбудує один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені.

Програма розвитку ООН допоможе демонтувати зруйновані і відновити пошкоджені внаслідок російської військової агресії будинки Ірпеня. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків. 17 із них демонтують найближчим часом.

Ірпінська громада отримала чотири вантажівки будівельних матеріалів для ремонту будинків, що були пошкоджені під час повномасштабного вторгнення військ РФ.

Станом на кінець 2022 року в Ірпені завершилися відновлювальні роботи у понад 235 багатоквартирних житлових будинках, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії. Ще 350 приватних будинків отримали матеріали для відбудови.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua