«Виглядає трошки дивно»: експерт вказав на нелогічну поведінку західних партнерів

Олексій Гетьман підкреслює, що поставка суто оборонних озброєннь, таких як системи Patriot, не може розглядатися як крок до ескалації.

Україні вкрай потрібні системи Patriot, ккаже Олексій Гетьман / колаж УНІАН, фото wikimedia.org, кадр з відео

Зволікання західних партнерів з передачею Україні комплексів Patriot виглядає трошки дивно, особливо на фоні знищення росіянами енергосистеми країни. Про це сказав військовий аналітик, майор запасу Олексій Гетьман в ефірі телемарафону. 

Він підкреслив, що ці комплекси працюють лише як «щит», атакувати з їх допомогою неможливо, отже про ескалацію війни не йдеться.

«Зволікання з постачанням Patriot – воно виглядає трошки дивно на фоні зруйнованої великої частини нашої генеруючої енергетики, вимикань світла. Я розумію, якщо б їх не було, то треба запускати виробництво, чи ще щось… А так вони стоять. Patriot – це не зброя нападу, це виключно зброя захисту. Дуже дивно, що все так довго тягнеться», — прокоментував Гетьман.

Відео дня

Він підкреслив, що нам ці засоби захисту потрібні «як щит при лицарському бої».

«Ракетою Patriot не можна нападати. Ці комплекси можуть тільки збивати ворожі цілі. Яка тут може бути ескалація?» — наголосив аналітик.

Читайте також:

Дві третини збройного експорту Німеччини призначені для України, — dpa

Співпраця з Rheinmetall: в Україні вже відновлюють перші німецькі бойові машини

Ізраїль ніколи не був у захваті від своїх Patriot: чи допоможуть вони Україні, – BI

Гетьман при цьому зауважив, що Україні, щоб закрити небо, одних Patriot буде недостатньо. Він підкреслив, що безпосередньо Patriot – це протиракетна оборона, яка працює проти балістичних ракет. 

«Не зможе Patriot атакувати шахеди, не варто використовувати Patriot для знищення крилатих ракет. Він може працювати тільки проти «Іскандера», С-300, С-400 і проти «Кинжала»… Це не чарівна зброя — Patriot. Це засоби протиракетної оборони, що працюють проти балістики. Крапка. Для того, щоб закрити повністю небо, нам потрібні ще літаки. І комплекси невеликого радіусу дії, які працюють на 30-50 км. Це саме для того, щоб збивати крилаті ракети. «Шахеди» й іншу зброю, яку застосовують росіяни, ми можемо збивати «Гепардами», нашими мобільними групами», — пояснив Гетьман.

За його словами, в США по їхніх бойових статутах навантаження по знищенню повітряних цілей: 70% навантаження на літаки, які мають  перехоплювати все, що літає, крім балістики, і тільки 30% — наземні зенітно-ракетні комплекси. 

«Згадайте атаку на Ізраїль: було піднято більше 100 літаків і вони більше половини повітряних цілей, які атакували Ізраїль, навіть не на території Ізраїлю знищили», — нагадав Гетьман. 

Україна благає про «Петріоти»

Як повідомляв УНІАН, минулого місяця президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні критично не вистачає систем протиповітряної оборони. За його словами, закрито лише чверть потреб.

Згодом на Конференції з відновлення України, яка проходила в Берліні, Зеленський сказав, що Україні необхідно сім систем Patriot для закриття основних міських агломерацій від ударів Росії.

24 червня в Офісі президента Зеленського заявили, що Україна невдовзі отримає частину із семи термінових батарей Patriot. По частині ще ведеться робота, заявив заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква.

Пізніше, 27 червня, у Financial Times було опубліковано матеріал, в якому йшлося, що США, Ізраїль та Україна ведуть переговори про постачання Києву систем протиповітряної оборони Patriot. Мова йшла про передачу до 8 батарей «Патріотів», яким вже понад 30 років. У квітні Ізраїль заявив, що почне виводити з експлуатації ці вісім і замінювати їх на більш сучасні системи. Але батареї, які використовувалися в нинішній війні Ізраїлю з ХАМАС, ще не виведені з експлуатації через побоювання, що напруженість у відносинах з підтримуваним Іраном бойовим угрупуванням Хезболла може перерости в повномасштабну війну, пояснили у Financial Times. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua