У жовтні цього року у м. Шавіль поблизу Парижа (Франція) відбулося відкриття виставки фотохудожника українського походження Юрія Білака. Його роботи — свідчення того, що війна не абстрактна, вона вбиває і калічить конкретних людей, руйнує життя, травмує дитячу психіку. На світлинах зображені діти біля зруйнованих міст України, зокрема, Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Бородянки. Про це повідомляє видання «Український тиждень».
Біля кожної світлини — розповіді про українців, які отримали важкі травми через війну. Мета проєкту — показати українців, що попри мінно-вибухові травми щодня демонструють світові стійкість.
Фотохудожник Юрій Білак народився в Ліоні 1961 року в сім’ї українських емігрантів. Батько Юрія — Орест Білак — український військовий діяч часів Другої світової війни, учасник похідної групи ОУН(м) «Буковинський курінь», вояк французького Руху опору, кавалер ордена Почесного легіону.
З початком повномасштабної війни росії проти України Юрій своїм обов’язком вважає привернення світової уваги до війни, проблем українців. Він постійно їздить до зон бойових дій і визволених з окупації територій, спілкується з військовиками, людьми, що постраждали внаслідок обстрілів, документує злочини російських окупантів. Також збирає кошти, залучає волонтерів.
Варто зазначити, що прем’єра виставки «Світанок» відбулася майже одночасно в Греноблі та Страсбурзі, у Раді Європи, де була прив’язана до другої річниці повномасштабного вторгнення. Також її демонстрували на українському фестивалі Bloor West Village у Торонто, а нині експонують у Шавілі.