Військовим на півночі передали пікапи, які допомагатимуть захищати небо області

Фото: Лілі Гончарук Суспільне

Єдина національна платформа забезпечення ЗСУ колісним транспортом ГеройCar передала ЗСУ 10 потужних пікапів. Як повідомляє кореспондентка Суспільного, збройні сили загалом від проєкту отримали вже 36 пікапів для захисту неба центральної України.

1 квітня проєкт передав для ЗСУ 10 пікапів Ford F250 та F350 на суму майже 4 млн гривень.

Як кажуть військові, це дуже потужні рамні машини із 6-літровими дизельними двигунами. На такі пікапи можна встановити будь-який ПЗРК чи кулемет, яким можна збити російський дрон.

"Мобільним вогневим групам ППО вдасться знищувати 80% дронів камікадзе, а також збивати крилаті ракети та інші повітряні цілі, що летять на малій висоті. Ці підрозділи ЗСУ патрулюють у важкодоступних районах в умовах бездоріжжя і потребують транспорту високої прохідності", — розповів командувач Об'єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За його словами, 70% пікапів, які передали сьогодні, 1 квітня, будуть захищати Київську область на Київ.

Фото: Лілі Гончарук Суспільне

Вантажопідйомність цих моделей від 1,5 до 2,5 тонн. Це вже втретє проект ГеройCar надав позашляховики для ЗСУ. Загалом в рамках проєкту вже передано 36 автомобілів, 19 з яких нині захищають небо столиці.

Як зазначає керівник проєкту, цими авто військові можуть не тільки збивати повітряні цілі, а й доставляти боєприпаси на фронт.

"В рамках проекту ГеройCar ми створили єдину національну платформу, де збираємо заявки на колісний транспорт, верифікуємо їх в ЗСУ, закуповуємо саме ті машини, які необхідні на фронті, доводимо їх до необхідного технічного стану та доставляємо ЗСУ. Ми налагодили постачання машин зі США, Європи та Кореї і можемо забезпечити наших військових будь-яким транспортом, але саме зараз є потреба у пікапах", — підкреслює керівник проєкту Олександр Пугач.

В рамках проєкту діє програма "Вартові Неба", яка забезпечує автівками мобільні вогневі групи ППО, які захищають українське небо під час повітряних атак. Вона реалізується спільно з командуванням ЗСУ. Її мета передати ЗСУ 20 вантажних пікапів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua