Викладача КНУ Василенка, який пожартував про «голодних» українок, звільнять найближчим часом

Професор Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Микита Василенко, ліворуч, під час круглого столу, присвяченого соціально відповідальному бізнесу, в Києві, 13 березня 2013 року. Професор Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Микита Василенко, ліворуч, під час круглого столу, присвяченого соціально відповідальному бізнесу, в Києві, 13 березня 2013 року

Вчена рада Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка проголосувала за звільнення професора Микити Василенка. Ректор університету підписав доручення готувати документи на звільнення викладача. Це станеться до кінця року.

Про це ректор КНУ Володимир Бугров розповів у коментарі Суспільному.

За словами ректора, Вчена рада Інституту журналістики й комісія КНУ проголосували за звільнення Василенка, після цього він дав доручення готувати документи на звільнення викладача.

"Інститут журналістики ухвалив рішення клопотати перед ректором про припинення контракту, або припинення трудових відносин з М.К Василенком. Комісія ухвалила, що вислови й судження професора Василенка містять порушення етичного кодексу університетської спільноти й не відповідають функціональним обов'язкам особи, що здійснює навчально-виховні функції — науково-педагогічного працівника. І порушили клопотання перед ректором про розірвання контракту з М. К Василенком", — сказав Бугров.

За словами ректора, також Василенко отримав другу догану, його звільнять з університету найближчими днями.

"Я доручив керівництву юридичного відділу університету, бухгалтерії, відділу кадрів підготувати документи щодо припинення трудових відносин з Микитою Кімовичем Василенком", — розповів Володимир Бугров.

Бугров також розповів, що сам Василенко вчора не включився до засідання Вченої ради Інституту журналістики, оскільки сказав, що погано себе почуває. Але це в юридичному сенсі не є підставою для того, щоб не розглядати цього питання.

"Комісія сьогодні оцінювала той матеріал, який є, то його буде сповіщено про ухвалене рішення. Чи буде це підставою для судового позову — Конституція України дозволяє такі питання вирішувати в судовому порядку, але, якщо ми дотримуємося процедури. В цьому разі ми пройшли ці процедури, звісно він може подавати до суду, але ці аргументи, які ми маємо, з відеозаписом його. Це радше кваліфікую, як маячня", — сказав ректор університету.

Як розповіла у коментарі Суспільному голова інформаційного департаменту студентського парламенту Навчально-наукового інституту журналістики КНУ Аксінья Пригеба, студенти подали запит на отримання документів, які свідчать про рішення етичної комісії.

"Після звільнення Василенка ми будемо і надалі стежити, щоб жодні права студентів не порушувались, щоб викладачі трималися гідно. І сподіваюсь, що ми слугуватимемо гарним прикладом для інших факультетів і взагалі для студентської спільноти, що не треба боятися і варто завжди відстоювати свої права", — сказала Аксінья Пригеба.

Сам Микита Василенко сказав Суспільному, що поки відмовляється коментували рішення університету про його звільнення.

"Коментуватиму, коли буде відповідна юридична постанова — наказ", — зазначив викладач.

Що передувало

23 грудня студентський парламент Інституту журналістики КНУ ім. Шевченка оголосив бойкот адміністрації університету. Вони вимагали звільнити викладача та професора КНУ Микиту Василенка за "сексистські висловлювання та просування російських наративів". Керівництво університету пообіцяло провести службове розслідування.

Напередодні Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що професора КНУ ім.Тараса Шевченка Микиту Василенка, який неетично висловився про українських жінок, повинні перевірити компетентні органи. Він розповів, що підготував відповідні листи. А все через те, що викладач заявив, що "поява іноземних військових в Україні покращить демографічну ситуацію" і зневажливо сказав про українських жінок, назвавши їх "голодними" на "мужиків з грошима".

Позиція Микити Василенка

Сам професор в ефірі Суспільного назвав події навколо нього "провокацією" та вибачився за формулювання "голодні українки".

"Це літературний вислів і я вибачаюсь за це формулювання. Але з сенсом ви згодні? Ви вважаєте, що я сексист на основі цієї публікації і мене варто звільняти з університету?" — говорить Василенко.

Він згадав, що раніше вчена рада вже виносила йому догану через скаргу студентів, проте тоді викладача залишили на посаді.

Реакція міністра освіти

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий в коментарі "Бабелю" назвав слова професора Микити Василенка "неприпустимими". Він підкреслив, що як міністр не має права втручатися в автономність навчального закладу, однак має право висловити свою оцінку.

"Адміністрація університету планує розглянути етичні аспекти поведінки цього викладача на відповідній комісії. Проте мені відомо, що вже не вперше етична комісія збирається з цієї причини. Реакція на такі висловлювання і відповідальність за них повинні бути суворими", — наголосив міністр.

Лісовий також зазначив, що наразі МОН працює над зміною культури освітнього середовища у вишах, а "така поведінка точно не вписується в ці зміни".

Микита Василенко — доктор філології, кандидат філософських наук, професор Навчального-наукового Інституту журналістики, де викладає журналістське розслідування, батько головної редакторки "Лівого берега" Соні Кошкіної. Також Василенко був членом політради політичної партії "Союз Лівих Сил", яку у 2022 році заборонили як проросійську. До повномасштабного вторгнення він був частим гостем і запрошеним "експертом" проросійських каналів Віктора Медведчука і Євгена Мураєва (ZIK, Newsone і "НАШ"), а після їхньої заборони почав виступати на YouTube-каналах, створених тими ж медійниками.

У лютому цього року студенти Навчально-наукового інституту журналістики (ННІЖ) Київського національного університету ім. Тараса Шевченка вимагали звільнити викладача Микиту Василенка. Його звинувачували у просуванні сексистських і проросійських наративів. Викладачу винесли догану, але залишили на посаді.

Читати ще

Читати ще

Як протистояти сексизму: українські правозахисниці про скандал з Микитою Василенком та способи захистити права жінок

Топ дня

Переселенці із Маріуполя отримали ключі від кімнат у гуртожитку у Києві 26 грудня, 16:56

Кияни почали активніше сплачувати за електрику після відключення послуги за борги 26 грудня, 16:33

Справа про доведення до самогубства 18-річного юнака: у Києві судитимуть вітчима дівчини загиблого 26 грудня, 15:10

У Києві були пошкоджені майже 2 тисячі об’єктів через обстріли РФ — Кличко 26 грудня, 11:36

Енергетики розповіли, як 26 грудня вимикатимуть світло у Києві та області 25 грудня, 20:21

Вибір редакції

Кличко відповів, коли розблокують рух мостами під час тривог в Києві Ексклюзивно

На Київщині занепадає маєток, де жила українська письменниця Марко Вовчок. Будівля має статус пам’ятки

Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України

У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»

«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua