Вимагали підтримки для армії та малого бізнесу: під стінами КМДА відбувся мітинг

Мітинг під стінами КМДА, Київ, 26 вересня 2023 р. Фото: Анна Сергієць/Суспільне

У вівторок, 26 вересня, під будівлею Київської міської державної адміністрації кількасот людей зібралися на мітинг. Вони вимагали від столичної влади припинити знесення МАФів і захистити малий та середній бізнес. А ще учасники виступали проти недоцільного витрачання грошей з бюджету. Зокрема, на заміну бруківки і транспортні розв'язки. Ці кошти пропонують долучити до оборони України та забезпечення ЗСУ.

З учасниками акції спілкувалася кореспондентка Суспільного.

Мітингувальники скандували: "Гроші на ЗСУ", деякі тримали плакати зі словами: "Хочу дрони для військових замість бруківки", "Бруківкою життя воїна не врятуєш".

Учасники акції протесту під КМДА вимагали від столичної влади підтримувати малий та середній бізнес і виступили проти недоцільного витрачання міського бюджету. Київ, 26 вересня, 2023р. Фото: Анна Сергієць/Суспільне

"Перша вимога — це гроші на ЗСУ, на армію. Друга вимога — припинити тиск на бізнес. Скасувати ці "кабальні" умови. Перевірки припинити. Припинити підвищення податків. Як ми знаємо, що третя група ФОПів хочуть підняти податки", — розповідає співорганізаторка акції Марія Барбаш.

Четверта вимога, за її словами, припинити "свавілля київської влади, яка зносить незаконно малий бізнес у Києві".

"Ми проти перевірок. Зараз якраз 1 жовтня починаються згідно закону 8401. А також проти закону 116, яки також хоче повернути усі перевірки для бізнесу. Також проти незаконного знесення кіосків, МАФів, малого бізнесу", — заявляє мітингувальниця.

Підприємець Віталій Гаврик приїхав на акцію з Дніпра. Каже, що приїхав підтримати киян.

"У Дніпрі також йде розкрадання під час війни на сумнівних тендерах, на витратах коштів на ту ж бруківку. Навіть на підігрів сходів 600 тисяч виділено, коли можна було б купити 6 дронів. Тому я приїхав підтримати киян, бо київський бюджет дуже великий, але кошти йдуть на сумнівні потреби", — каже Віталій Гаврилко.

Також в руках учасників акції були написи: "Моя кав'ярня законна. Дайте працювати", "Лишіть робочі місця. Ми повинні працювати для перемоги", "Дайте просто працювати", "МАФи на місцях — люди у містах".

У такий спосіб власники малого і середнього бізнесу протестували проти знесення торговельних кіосків у Києві.

Підприємці — учасники акції протесту під будівлею КМДА. Київ, 26 вересня, 2023р. Фото: Анна Сергієць/Суспільне

Що кажуть у КМДА

До учасників акції вийшов заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який повідомив, що провів зустріч з організаторами мітингу.

Він нагадав, що демонтаж МАФів відбувається на виконання рішення Ради оборони столиці щодо забезпечення безперешкодного доступу населення до укриттів — станцій метрополітену.

"Ми не є ворогами галузі підприємництва. Але є випадки, коли виникають проблеми. Перше, це безпека. Сьогодні станції метро є спорудами подвійного призначення, де люди ховаються під час ракетних атак. Усі підходи до метрополітену повинні бути звільнені від будь-яких перешкод. У нас є, на жаль, місця, де кількість МАФів суперечить здоровому глузду. Наприклад, вулиця Дорогожицька. Ми отримуємо не те що звернення, а соціальну напругу про антисанітарію", — сказав заступник голови КМДА.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв переконаний у необхідності пошуку компромісу між інтересами бізнесу і потребами містян.

"Останній фактор, коли розташовані тимчасові споруди на інженерних мережах, на газопроводах. У нас вже було два випадки вибухів. Вони (МАФи — ред.) там не повинні стояти. Це законна вимога. У всіх інших локаціях до підприємців немає жодних питань", — розповідає Петро Пантелеєв.

У КМДА власникам торгових точок пропонують альтернативу – у столиці нині вільні понад 229 тис. кв. метрів торговельної площі у приміщеннях комунальної власності, ще майже 1,5 тисячі квадратних метрів — на столичних ринках.

Що відомо про демонтаж МАФів у Києві

У Києві продовжують зносити кіоски, які заважають швидко дістатись укриття в метро. Близько шести станцій тимчасові споруди вже демонтовані. Після демонтажу МАФів облаштовують громадські простори із зеленими зонами.

За 2022 рік інспектори винесли понад 38 тисяч приписів щодо порушень Правил благоустрою Києва. Найбільша кількість порушень пов'язана з незаконним встановленням тимчасових споруд, МАФів — близько 6 тисяч.

У березні цього року у Києві прибирали МАФи біля метро "Голосіївська". Частково або повністю демонтували МАФи поряд зі станціями: "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська". Також у травні біля метро "Шулявська" знесли близько 30 торговельних кіосків. Замість них місто побудує сквер.

У квітні на вул. Лютеранській у Києві відбувся мітинг. Люди відстоювали права малого та середнього бізнесу та вимагали припинити демонтаж МАФів.

У травні цього року влада Києва почала перевірки територій після демонтажу незаконних МАФів. У КМДА планують на деяких локаціях замість колишніх торгових точок облаштувати сквери чи громадські простори.

У Києві облаштовують сквер замість незаконних кіосків біля метро "Берестейська". Також біля метро Героїв Дніпра у Києві з'явилася оновлена зелена зона. Перед початком ремонтних робіт тут демонтували 160 МАФів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua