Фото: Уніан (ілюстративне)
Київська міська прокуратура завершила досудове розслідування та скерувала на розгляд суду справу стосовно очільника на прізвисько "Лєший" та 5 членів, створеної ним організації. Їх підозрюють у вимаганні грошей та знищенні майна місцевих бізнесменів.
Про це повідомляють пресслужби відомства та Головного управління Нацполіції Києва.
Слідство встановило, що учасники організації вимагали від місцевих підприємців гроші за "дозвіл" на безперешкодне введення бізнесу. Суми варіювалися від 40 000 до 80 000 доларів США. Також підозрювані вимагали продавати нерухомість на їхню користь за ціною вдвічі нижче ринкової.
"Організатор угруповання на прізвисько "Лєший" перебуває у статусі суб'єкта підвищеного злочинного впливу. Також до складу злочинної організації входило двоє російських громадян, один з яких перебуває під санкціями РНБО, та ще троє активних учасників",— йдеться у повідомленні.
Вилучена у підозрюваних зброя. Фото: ГУ Нацполіції Києва
У прокуратурі з'ясували, що аби отримати у підприємця 70 тис. доларів США підозрювані упродовж серпня-вересня 2021 року вчинили три підпали майна, яке належить родині потерпілого. Зокрема, автомобіля "Toyota Land Cruiser 200", ресторану та приміщення магазину, що здавалося в оренду.
Затримання підозрюваних. Фото: ГУ Нацполіції Києва
Правоохоронці поінформували, що затримали підозрюваних під час отримання ними 5100 доларів США. Їх заплатив підприємець, як першочерговий внесок для отримання гарантій власної безпеки.
За ч.2, 5 ст.255Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній, ч.4 ст.28Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч.4 ст.189Вимагання, ч.2 ст.194Умисне знищення або пошкодження майна, ч.3 ст.362Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї Кримінального кодексу України організатору загрожує покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, а членам організації — до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Що відомо про інші незаконні методи отримання грошей у Києві та області
Правоохоронці викрили 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші.
У столиці викрили організацію, що займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту. Підозрювані рекламували свої послуги через інтернет та соцмережі, гарантуючи своїм клієнтам надприбутки.
У Києві викрили членів організованої групи, які створювали фіктивні обмінники валют та ошукали сімох громадян на понад 120 тисяч євро та 280 тисяч доларів.
Киянин реєстрував акаунти під виглядом жінок та пропонував чоловіками познайомитися із ними за 699 доларів США.
Киянка передала 11 тисяч гривень псевдоволонтеру, який у зголосився доставити гроші для її родичів на окупованій території.
Правоохоронці викрили двох жителів Білоцерківського району, які ошукали волонтерку з Рокитного. Жінка хотіла придбати для потреб ЗСУ авто на одному з торговельних майданчиків в Інтернеті.
У Київській області судитимуть трьох підозрюваних, які вимагали гроші від приватних підприємців міста Переяслав. Вони погрожували бізнесменам та членам їхніх родин фізичною розправою і вбивством.