Вища рада правосуддя підтримала звільнення судді Тандира – фігуранта справи про смертельне ДТП на блокпосту

Олексій Тандир на судовому засіданні. Фото: Дарина Коломієць/Суспільне

Вища рада правосуддя (ВРП) залишила без змін рішення Другої Дисциплінарної палати щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Олексія Тандира і підтримала його звільнення з посади.

Про це йдеться на офіційному сайті ВРП.

Рішення про звільнення судді Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила 24 квітня 2024 року. Тандир скористався своїм правом на оскарження.

Сьогодні, 20 червня, на засіданні ВРП розглянули скаргу судді Макарівського райсуду Київської області Олексія Тандира і його адвоката Олега Юрченка.

За підсумком засідання, Вища рада правосуддя вирішила залишити без змін рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП від 24 квітня 2024 року про притягнення Тандира до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади. Це рішення може бути оскаржене в порядку, передбаченому статтею 52 Закону України "Про Вищу раду правосуддя".

Центр протидії корупції інформує, що під час засідання ВРП Олексій Тандир заявив, що нічого не порушив, не уникав проходження тесту на стан алкогольного сп'яніння після ДТП, перебував у шоковому стані. Схожу лінію обрав і його адвокат.

Утім доповідач у справі, член ВРП Олег Кандзюба запропонував відхилити скаргу Макарівського судді на рішення Дисциплінарної палати про його звільнення. Члени ВРП підтримали цю пропозицію одностайно. Тандир ще може оскаржити своє звільнення з посади судді у Великій палаті Верховного Суду.

"Від часу скоєння резонансного ДТП минуло більше року, весь цей час Тандир отримував суддівську винагороду. Тепер ці виплати мають припинити", — зауважили в ЦПК.

Дисциплінарну справу щодо Олексія Тандира у ВРП відкрили 10 січня. А 31 січня Друга Дисциплінарна палата ВРП зупинила її розгляд на період, необхідний для отримання відповідей на запити, документів для підтвердження наявності або відсутності обставин, які є підставою для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

14 лютого розгляд дисциплінарної справи щодо Тандира відновили.

Олексій Тандир підозрюється у вчиненні ДТП у стані сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 Кримінального кодексу України). Покарання за цією статтею передбачає від п'яти до десяти років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на такий же строк.

Що відомо про ДТП за участі Тандира, внаслідок якої загинув нацгвардієць

У ніч на 26 травня 2023 року на в'їзді в Київ з боку Житомира сталася ДТП: голова Макарівського райсуду Київської області Олексій Тандир збив автомобілем військовослужбовця Нацгвардії, який стояв на блокпості. Військовий загинув на місці від отриманих травм.

У Нацгвардії розповіли, що строковик, якого збили на блокпості при в'їзді в Київ, Вадим Бондаренко родом із Черкащини.

Оскільки Тандир відмовився здавати аналізи на вміст алкоголю та наркотиків, за клопотанням прокуратури суд дозволив примусове відібрання біологічних зразків у судді.

26 травня 2023 року судді повідомили про підозру за фактом вчинення смертельної ДТП у стані алкогольного сп'яніння. У ДБР повідомили, що у голови райсуду відібрали примусово біологічні зразки. Також прокуратура скерувала звернення до Вищої ради правосуддя із поданням про надання згоди на утримання судді під вартою.

27 травня Судді Тандиру обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 21 липня без можливості внесення застави. Відтоді запобіжний захід неодноразово продовжували.

У липні минулого року Державне бюро розслідувань повідомило, що одна з судово-психологічних експертиз показала, що суддя Макарівського райсуду Олексій Тандир у момент скоєння ДТП перебував у стані алкогольного сп'яніння.

3 серпня 2023 року в ДБР повідомили, що завершили досудове розслідування щодо судді Олексія Тандира. 21 серпня справу судді передали до суду.

На початку вересня дружина загиблого нацгвардійця Вадима Бондаренка Анна подала цивільний позов про стягнення з Тандира 40 мільйонів гривень матеріальної шкоди через загибель чоловіка.

20 листопада 2023 року у Святошинському суді Києва відбулося засідання по суті у справі судді Олексія Тандира. Першим допитали батька загиблого нацгвардійця Валерія Бондаренка, який також був військовослужбовцем. За його словами, коли дізнався про загибель сина, у нього почалася сильна депресія і довелося звільнитися з лав ЗСУ. Він також заявив, що Тандир має виплатити йому мільйон гривень через загибель сина.

Святошинський райсуд Києва на засіданні 12 березня допитав ще двох свідків у справі судді Олексія Тандира. Суд заслухав прикордонника та нацгвардійця, які в день аварії теж несли службу на блокпосту. Засідання відбулося в закритому режимі, оскільки свідки могли повідомити інформацію, заборонену для поширення.

На засіданні суду 4 квітня 2024 року адвокати Тандира просили суд відпустити їхнього підзахисного із СІЗО для проходження військової служби.

У травні суд продовжив запобіжний захід для судді Тандира, він перебуватиме під вартою до 21 липня.

Новина доповнюється…

Топ дня

Синоптики прогнозують у Києві та області сильні пориви вітру та грозу 20 червня, 11:10

У Києві пошкодили могили «Да Вінчі», «Джуса», Петриченка: правоохоронці затримали підозрювану Доповнено 20 червня, 09:39

Атака Київщини ударними дронами: пошкоджена високовольтна електромережа 20 червня, 08:25

У Києві та області застосовуватимуть графіки відключень електроенергії Оновлено 19 червня, 22:42

У Києві обвалилася частина одного із шляхопроводів Доповнено 19 червня, 19:55

Вибір редакції

Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану

Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ

Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно

У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua