Вишгородський суд не пустив на відкрите засідання журналістку, посилаючись на розпорядження очільниці відомства

Фото: Вишгородський районний суд/Facebook

Голова Вишгородського районного суду Київської області Ірина Котлярова видала розпорядження, яким заборонила участь вільних слухачів у відкритих судових засіданнях на період воєнного стану. Очільниця відомства посилається на рекомендації Ради суддів України від 3 березня 2022 року. 11 вересня до слухання не допустили журналістку Watchers.Media Аліну Кондратенко.

Про це повідомляє Детектор медіа.

"Нещодавно Вишгородський суд видав розпорядження: до відкритих засідань вільних слухачів не пускати. До числа вільних слухачів, певно, відносять і журналістів, адже сьогодні мені сказали, що я мусила б написати "заяву на участь/присутність" у засіданні", — написала Кондратенко у Facebook.

У коментарі "Детектору медіа" журналістка зазначила, що вона приїхала на судове засідання у справі за звинуваченням в держзраді двох рятувальників з Вишгородського району. Вони, за даними слідства, перейшли на бік росіян під час окупації. Однак одразу на вході до установи Аліну Кондратенко запитали про так зване клопотання про доступ до засідання, необхідне для участі в слуханні.

"Одразу на вході судовий охоронець продемонстрував розпорядження  і спитав, чи писала я заяву про "доступ до засідання". Потім вийшла секретарка судді Шубочкіної Т. В., яка є у колегії суддів по цій справі, і питала про те ж клопотання. Вони називали це і "заявою на участь", і "заявою на присутність", і "клопотанням про доступ до засідання", — розповіла вона.

Згодом секретарка однієї із суддів повідомила, що засідання не відбудеться через відпустку її керівниці.

"Я ж натомість наполягала на гласності та відкритості судового процесу, які гарантуються законом України про статус суддів та судоустрій. У цьому законі немає жодної згадки про так зване клопотання на доступ до засідання", — сказала Аліна Кондратенко.

Журналістка додала, що все ж планує потрапити на слухання наступного разу. Наразі дата засідання невідома.

Експерти фундації Dejure наголошують, що розпорядження Ірини Котлярової є протиправним, оскільки судові рішення та засідання мають бути відкритими, крім випадків, установлених законом (ст. 11 ЗУ "Про судоустрій і статус судів"), а очільник суду не має законних повноважень обмежувати доступ до слухань.

"Воєнний стан не передбачає таких обмежень та повноважень для Голови суду. А рекомендації Ради суддів, на які покликається Голова суду, є просто рекомендаціями, які не мають законного підґрунтя", — також зауважують в Dejure.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua