Вже у 33-тє прапор України замайорів над столицею: синьо-жовтий стяг урочисто підняли біля КМДА

Біля Київської міської державної адміністрації підняли прапор України. Фото: КМВА/Telegram

23 серпня, у День Державного Прапора України, синьо-жовтий стяг урочисто підняли біля Київської міської державної адміністрації. У Києві вперше державний прапор, освячений у Софійському соборі, офіційно підняли 24 липня 1990 року — на флагштоку перед будівлею Київської міської ради.

Про це повідомив Київський міський голова Віталій Кличко у Telegram.

"Національний прапор — це один із символів державності і єдності нашого народу. Український прапор став ще й оберегом, з яким ідуть в бій наші захисники та захисниці, відстоюючи незалежність і свободу України у війні, з якою вдерлася в нашу країну Росія", — йдеться у дописі Віталія Кличка.

Київський міський голова також поширив кадри хроніки, які демонструють, як українська нація б'ється на передовій і працює на перемогу в тилу.

24 липня 1990 року на Хрещатику підняли синьо-жовтий прапор, який ніхто з тодішньої влади не наважився зняти, бо на підтримку прийшло понад двісті тисяч українців. Тоді було важко уявити, що вже в новітній історії України за український стяг будуть викрадати й вбивати людей, заявив начальник КМВА Сергій Попко у Telegram.

З огляду на воєнний стан вся церемонія була короткою. Біля столичної мерії зібрались також містяни. Кадри урочистостей пресслужба КМВА виклала у Telegram.

Щорічно 23 серпня відзначають свято, присвячене одному з головних українських символів – День Прапора України. Уже сотні років синьо-блакитні та жовто-золоті кольори супроводжують українців у періоди труднощів, в епохи розквіту національної ідеї та протягом боротьби за незалежність. Суспільне зібрало факти та легенди про державний символ України.

У 1917 році перший український прапор підняли на Донеччині, а саме — у Бахмуті. А за свою історію існування він встиг побувати у космосі та на Антарктиді: хто і де підіймав прапор України.

Джерело

Рейтинг
( 1 оценка, среднее 1 из 5 )
PRO-KYIV.in.ua