Влада Києва натякнула на швидке подорожчання проїзду

У Департаменті транспортної інфраструктури заявляють, що через збитковість комунальних підприємств-перевізників не можуть розвивати послуги з перевезень у місті.

У Києві заговорили про підняття вартості проїзду / фото УНІАН, Сергій Нужненко

Директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор заявив про необхідність піднімати тарифи на проїзд у громадському транспорті столиці. Про це він сказав ефірі телеканалу «Київ». 

«Де ще такий дешевий проїзд, як у Києві? 6,50 гривень. Може вже пора замислитися і депутатському корпусу, і всій громадськості про підняття ціни за проїзд. Я вже буду говорити, що треба. Як нам розвивати цей громадський транспорт, якщо він сьогодні збитковий? Він на 300% дотаційний. Щоб ми розвивали громадський транспорт, треба підіймати тарифи. Тоді зовсім інший трансопрт буде», – сказав він.

Вартість проїзду у Києві — історія питання

Як повідомляв УНІАН, з 16 травня 2022 р. у Києві відновлено оплату за проїзд у метро та наземному комунальному транспорті (у перші дні широкомасштабного вторгнення Росії в Україну у столиці було призупинено роботу наземного громадського пасажирського транспорту, через деякий час його почали поступово відновлювати, але проїзд був безоплатним). Ціна лишилася на рівні 8 грн за разову поїздку. Сплатити за проїзд пасажири можуть транспортними картками, через платіжні застосунки та мобільний додаток «Київ цифровий».

Відео дня

Торік перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Микола Поворозник сказав, що у столиці поки не підвищуватимуть плату за проїзд у комунальному громадському транспорті.

Він зазначив, що у випадку повернення до питання про підвищення плати за проїзд міська влада буде враховувати платоспроможність людей, які користуються громадським транспортом. 

Преде війною, у травні 2021 р. трудові колективи транспортних комунальних підприємств «Київський метрополітен» та «Київпастранс» звернулись до столичної влади з ініціативою підвищити тариф за проїзд.

У метрополітені зазначали, що на 2021 рік економічно обгрунтованим є тариф у розмірі 21,05 грн, у «Київпастрансі» – 25,18 грн для трамваїв, тролейбусів, автобусів та 78,9 грн – для міської електрички.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua