Вплинув на життя людей: біолог розповів про найсмертоносніший вулкан на Землі

Виверження вулкана Тамбора призвело до великої кількості жахливих наслідків для світу.

Виверження вулкана Тамбора призвело до «Року без літа» / Колаж УНІАН, фото — wikipedia.org, Unsplash

У квітні 1815 року вулкан Тамбора в Індонезії вивергнувся з небаченою силою, викинувши в атмосферу попіл і сірку. Ця подія справила величезний вплив на поворотні моменти в історії людства.

Про це розповів американський біолог Скотт Треверс у своїй колонці для Forbes.

Вчений поділився, що наслідки виверження вулкана Тамбора занурили світ у те, що зараз відомо як «Рік без літа». 1816 рік залишається найхолоднішим роком з початку документування погодних спостережень.

Відео дня

За словами біолога, виверження вулкана сильно вплинуло на погодні умови в Європі. Наприклад, 1815 року відбулася битва при Ватерлоо, яка стала провалом для колишнього французького імператора Наполеона I Бонапарта. Треверс упевнений, що це пов’язано з тим, що літо того року мало бути сухим, але виявилося сезоном зливових дощів.

Також Треверс нагадав про те, як виверження Тамбори вплинуло на життя в китайській провінції Юньнань. Вона славилася своїми родючими долинами і помірним кліматом, який ідеально підходив для вирощування рису та інших основних культур, але зміни клімату призвели до того, що з 1815 по 1818 рік у провінції був неврожай. Через це жителі Юньнаня страждали від голоду.

Біолог підкреслив, що тоді дощі затопили поля, а заморозки знищили врожай. Крім цього, ціни на продукти харчування злетіли до рекордних значень, а фермери стали частіше вирощувати опіум, оскільки він виявився надійнішою товарною культурою.

Читайте також:

ДНК переписало історію жертв Помпей, похованих під час виверження вулкана, — дослідження

Поява динозаврів 200 мільйонів років тому пов’язана з вулканічною зимою, — дослідження

Чому глобальне потепління провокує повені та урагани: вчені пояснили причини

Кліматичні аномалії, викликані попелом Тамбори, поширилися далі на Європу, де також трапився неврожай, що спричинив голод на всьому континенті, підкреслив Треверс. Дефіцит зерна збільшив ціни на продовольство, а особливо від цього постраждали коні, які були життєво важливим ресурсом для сільського господарства, транспорту і торгівлі.

Вулкани — інші новини

Раніше вчені нарешті знайшли загадковий вулкан, який влаштував кліматичну аномалію 1831 року. Ним виявився вулкан Заварицький, розташований на одному з островів Курильської гряди.

Крім того, у грудні 2024 року на вулкані Сакурадзіма в Японії почалися вибухові виверження. Стовп попелу та диму від вулкана здіймався на тисячі метрів у небо.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua