Чому хірургічна стоматологія важлива не лише за необхідності видалити зуб? Чим іще займаються хірурги-стоматологи, і коли пацієнту варто йти саме до них? Познайомтеся з хірургічною стоматологією ближче, щоби боятися менше та знати більше.
Напевно, ви здогадувалися, що хірургічна стоматологія – це не тільки операції з видалення зубів. Хоча екстракція зубів – дійсно одне зі втручань, що виконуються найчастіше, ця галузь стоматології займається набагато більшим спектром зубних проблем. Яких саме, і як працюють хірурги-стоматологи – ви зможете дізнатися просто зараз із нашої добірки цікавих фактів про хірургічну стоматологію.
Факт 1. Хірургічна стоматологія – не лише про зуби
Здавалося б, стоматологія – це завжди про зуби. Говорячи про хірургічну стоматологію, важливо відзначити обширність цього розділу науки. Він займається цілим спектром проблем:
- ушкодженнями та захворюваннями зубних одиниць;
- здоров’ям порожнини рота та кісток лицьового скелета.
Часто хірурги-стоматологи працюють у зв’язці з терапевтами, ортопедами, пластичними хірургами та ортодонтами. Водночас фахівці проводять складні операції, що ведуть до вражаючих естетичних та функціональних результатів.
Факт 2. Хірургічна стоматологія – не лише видалення
Хоча найбільш частим завданням хірурга-стоматолога є видалення зубів, він не обмежується такими операціями. Невід’ємною частиною хірургічної практики є також:
- зубозберігаючі операції (наприклад, часткове видалення кореня зуба);
- операції на навколозубних тканинах (пародонті);
- лікування запалень: періодонтиту, абсцесів, періостатиту, остеомієліту та навіть гаймориту;
- підготовка ротової порожнини до подальшого протезування зубів;
- обробка ран після травми рота, обличчя та шиї;
- імплантація (одночасна, одноетапна, двоетапна).
Факт 3. Імплантація – це також хірургічна стоматологія
Імплантація штучного кореня потребує участі хірурга-стоматолога. Він вживлює в кістку титановий імплант, який за кілька місяців зростається зі щелепою та забезпечує її правильну висоту, кровопостачання та можливість подальшого протезування. При цьому імплантація може бути:
- одномоментна – коли вона виконується відразу після екстракції зуба, за одну операцію;
- одноетапна – коли імплант встановлюється після загоєння лунки разом з тимчасовим чи постійним протезом;
- двоетапна – класична, коли процес відбувається по черзі: із загоєнням лунки, встановленням імпланту, а після його приживлення – із протезуванням.
Факт 4. Видалення буває різним
Залежно від стану та розташування зуба, екстракція може бути:
- простою – коли зуб знаходиться в правильному положенні та мало зруйнований;
- складною – коли зуб зруйнований більш ніж на 50% або залишився лише його корінь, коли він інфікований (наприклад, при виникненні кісти чи пульпіту) або перебуває в неправильному положенні;
- атиповою – коли зубна одиниця не прорізалася (ретинована), знаходиться глибоко в кістці чи лежить під кутом, або спостерігається активний запальний процес у пародонті чи зубних тканинах.
Різні види видалення вимагають підбору різної кількості інструментів, а також часу: від 20 хвилин до 2 годин.
Факт 5. Сучасна хірургічна стоматологія безболісна
Незважаючи на велику кількість страхів і навіть фобій, що супроводжують досить багатьох пацієнтів навіть у дорослому віці, зустріч із реальним хірургом-стоматологом здатна все змінити. За будь-якої маніпуляції фахівець використовуватиме місцеву анестезію, яка підходить у вашому індивідуальному випадку. А за потреби може занурити вас у медикаментозний сон та провести втручання під загальним наркозом.
Головне – вчасно звертатися за допомогою та вибирати для цього фахівців. Саме вони зустрінуть вас у київській стоматологічній клініці Осадчого.