Всі райони Києва періодично мають світло — YASNO

Фото ілюстративне: Pixabay

Енергетики змогли перерозподілити електроенергію, тому станом на вечір 26 грудня всі райони Києва мають періодичне постачання світла. Втім пошкоджені вузли досі перебувають у відновлювальних роботах.

Про це повідомив генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

"Після останніх обстрілів на правому березі Києва з’явилися гостродефіцитні вузли передавання електроенергії. Їхня сукупна пропускна можливість становить більше половини споживання всієї столиці – саме стільки до п’ятниці недоотримували мешканці правого берега. Через високе споживання – подекуди перенавантаження на вузли сягало 100% – довелося відключати усі три групи правобережного і північного району міста", — розповів Коваленко.

За його словами, зараз застосовані тимчасові обхідні схеми, які дали змогу на вихідні суттєво зменшити цей дефіцит. Але це тимчасові схеми, які не дають можливість поки повернутися до стабілізаційних графіків.

Ще одна причина частих відключень зараз – це локальне спрацювання автоматики. Після тривалих відключень всі починають надмірно споживати електрику. Захищаючи мережі від перенавантажень, спрацьовують запобіжники та відключаються автомати. Але поки користувачі не подадуть заявку, диспетчери про це не знають. В боті мереж може бути повідомлення, що світло є, а його насправді немає. Водночас ремонтувати такі аварії можливо лише тоді, коли на лініях є напруга, тому доводиться чекати наступної подачі електроенергії, пояснив Сергій Коваленко.

"Звісно, вихідні здебільшого зі світлом були ще завдяки тому, що нам допомагала погода і потреба у споживанні була десь на 10-15% менша ніж в четвер-п‘ятницю. Але поки будуть іти ремонти, екстрені відключення продовжуватимуться. На жаль, ще ні генерація, ні мережі поки що не дають можливості перейти до чітких графіків", — підсумував гендиректор YASNO.

Що відомо про відключення електроенергії у Києві та області

Станом на 26 грудня через перевищення лімітів споживання у Києві та Київській області діють аварійні відключення електроенергії.

На Різдво українці були зі світлом, повідомив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко.

Як повідомили в НЕК "Укренерго", станом на 24 грудня найскладніша ситуація зі світлом була у Києві та Київській області, через наслідки атаки дронів 19 грудня, та на сході та півдні країни, де Росія завдавала нових артилерійських ударів по прифронтовим районам.

23 грудня мер Києва Віталій Кличко поінформував, що ситуація з електроенергією в країні і в Києві, зокрема, залишається складною. "У першу чергу, електроенергією забезпечують об’єкти критичної інфраструктури, медичні заклади, пологові будинки та воєнні шпиталі", — сказав Кличко.

21 грудня гендиректор YASNO Сергій Коваленко повідомив, що у Києві зберігається найскладніша ситуація з електропостачанням в Україні, при цьому найбільшу проблему становить не генерація електроенергії, а її розподілення через пошкодження 60% трансформаторних підстанцій.

У Києві та області з 19 грудня після чергової атаки військами РФ об’єктів критичної інфраструктури застосовуються екстрені відключення світла.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua