Залишились без посад двоє співробітників Управління стратегічних розслідувань у Закарпатській області, а також керівник тер управління.
Поліцейські отримали підозри у справі про втечу Комарницького / фото УНІАН
Трьох правоохоронців звільнено з посад через втечу за кордон ексдепутата Київради Дениса Комарницького, який є фігурантом справи про створення злочинної організації з метою заволодіння земельними ділянками в столиці.
Про це повідомив Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції. Зазначено, що двом з вищезазначених співробітників СБУ оголосила підозри.
«Нам стало відомо про факти причетності двох співробітників Управління стратегічних розслідувань у Закарпатській області до протиправної діяльності. Реакція з нашого боку була негайною та принциповою: зазначені працівники вже звільнені з лав Національної поліції, а слідчими СБУ їм оголошено підозри», — мовиться у повідомленні.
Відео дня
Крім того, додали у Департаменті, з займаної посади звільнено керівника територіального управління.
Читайте також:
В ОП пояснили, які наслідки будуть для РФ у разі порушення «тиші» в Чорному морі
Президент назвав найскладніші питання на переговорах з росіянами
Зеленський сподівається, що з кожним днем США все менше довірятимуть росіянам
США та Україна закінчили другий раунд переговорів в Саудівській Аравії, — ЗМІ
Зеленський про сварку з Трампом у Білому домі: Я захищав гідність України
Втеча Комарницького — що відомо
Як повідомляв УНІАН, 10 лютого стало відомо, що Комарницького оголосили в розшук. Йому оголосили підозру за статтею про створення та керівництво злочинною організацією з метою незаконного привласнення київської землі. Його та ще 9 учасників злочинної організації викрили 6 лютого 2025 року.
6 лютого у пабліках поширилась інформація, що Національне антикорупційне бюро прийшло з обшуками до Комарницького, якого називають «смотрящим» за Києвом. Згодом НАБУ офіційно повідомило, що проводиться масштабна операція «Чисте місто» з викриття злочинної організації, причетної до земельної корупції у Київській міській раді. У порядку ст. 208 КПК України тоді ж було затримано 7 учасників злочинної організації. Загалом про підозру повідомили 10 особам. Серед підозрюваних:
- ексдепутат КМР, керівник злочинної організації;
- заступник голови КМДА;
- голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, чинні депутати КМР;
- перший заступник та заступник директора комунальних підприємств;
- четверо інших осіб.
У НАБУ зауважують, що керівник злочинної організації мав значний вплив на процеси всередині КМР та КМДА.
У середині березня журналісти «Української правди» знайшли Комарницького у Відні та поспілкувались коротко з ним. Ексдепутат відкинув звинувачення у корупції, назвавши їх «фейковими новинами» та «дурницями». Комарницький обіцяв зустрітись пізніше для інтерв’ю, але цього спілкування так і не відбулось, зазначало видання.