Вулиця Макса Левіна та провулок Кузьми Скрябіна. У Києві перейменували понад 40 топонімів

Фото: КМДА

Депутати Київради на засіданні 27 жовтня перейменували понад 40 вулиць, провулків та площ столиці, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим. Зокрема, у Києві з’являться вулиці Павла Лі, Максима Левіна, Кузьми Скрябіна, Генерала Кульчицького. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко після засідання столичних депутатів.

"Нові назви увіковічнять пам’ять про визначні історичні події України, а також про відомих діячів і Героїв, які прославляли Україну та боролись за незалежність нашої держави. А також — пам’ять про захисників, які поклали своє життя, боронячи нашу державу після широкомасштабного вторгнення російських варварів", — зазначив Віталій Кличко.

  • У Дарницькому районі вулицю Славгородську перейменували на вулицю імені загиблого Героя російсько-української війни — Дениса Антіпова, вулицю Карла Маркса — на вулицю Йоганна Вольфганга Ґете.
  • У Голосіївському районі площа Амурська стане площею Васильківською.
  • У Шевченківському районі вулицю Пушкінську перейменували на вулицю Євгена Чикаленка, вулицю Некрасівську — на вулицю Івана Драча, Краснодарську — на вулицю Ґолди Меїр.
  • У Дніпровському районі вулиця Астраханська тепер називатиметься вулицею Кастуся Калиновського.
  • У Солом’янському районі вулицю Багратіона назвали на честь Максима Левіна, фотокореспондента, який загинув в березні 2022 року під Києвом, провулок Московський стане провулком Павла Лі.
  • У Подільському районі провулок Олександра Бестужева перейменували на провулок Кузьми Скрябіна.
  • У Святошинському районі площу Героїв Бреста — на площу Чорнобаївську. В Оболонському районі вулицю Маршала Тимошенка — на вулицю Левка Лук’яненка.
  • У Печерському районі вулицю Олександра Матросова названо на честь Генерала Кульчицького — українського військового, що загинув у 2014 році у Слов’янську.

Нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ столиці обирали кияни. На рейтингове електронне голосування винесли 296 об’єктів, які відбирала експертна комісія. Містяни мали можливість проголосувати за назви, яким віддали перевагу, у застосунку "Київ Цифровий". Назви, що отримали найбільшу підтримку, були передані до сесійної зали Київради на голосування.

Що відомо

  • Наприкінці квітня Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку значилось 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.
  • 25 серпня Київрада почала реалізацію топонімічних пропозицій у рамках процесу дерусифікації. Під час засідання столичні депутати перейменували понад 100 із близько 300 об'єктів в усіх районах Києва.
  • Київрада на засіданні 8 вересня одностайно підтримала перейменування вулиці Волгоградської у Солом'янському районі на вулицю імені Романа Ратушного. Також депутати проголосували за перейменування вулиці Московської на честь Князів Острозьких.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua