У Бородянці на Київщині провели Національну премію імені Т. Шевченка

Під час вручення премії імені Т. Шевченка в Бородянці на Київщині 20 серпня, 2023 року. Фото: АНна Сергієць / Суспільне

У Бородянці на Київщині відбулася церемонія нагородження Національної премії імені Т. Шевченка. На заході були присутні лауреати премії та музичні гурти.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Співали для учасників заслужений академічний український народний хор імені Г. Верьовки, гурти "Тельнюк: сестри" та "Хорея Козацька", які є цьогорічними лауреатами.

Місце нагородження обрали на центральні площі Бородянки біля памʼятника Шевченка, який був обстріляний під час окупації, але вцілів.

"Шевченко це той, хто промовляє часом, хто промовляє певною рефлексією на те, що відбувається в різні епохи та часи нашого шляху до свободи. І зараз у часу повномасштабної війни очевидно, що цей символ, символ погруддя, коли його прострілювали кулеметами, мені розповідали тут очевидці, вони (окупаційні війська РФ — ред.) стріляли, а він лиш трохи похилився, але він стоїть", — розповів голова комітету Шевченківської премії Євген Нищук.

За його словами, цього року в пʼяти номінаціях є по декілька лауреатів. Проте у візуальному та театральному мистецтвах не були вибрані переможці.

Тамара Горіха-Зерня одна із лауреаток премії. Вона випустила свою дебютний художній роман "Доця". У ньому розповідається про події в Донецьку на весні та влітку 2014 року. У книзі авторка розповідає про реальності різних людей, відкриття людських сторін з іншого боку і про те, як група людей вирішила чинити опір і воювати за Україну усіма можливими способами.

"Це роман про війну. Очевидно про її початок. Про події, які зараз багато хто воліє не згадувати і витирати з нашої недавньої історії. Тому що вон граничне не зручні і там порушується величезна кількість питань", — сказала авторка.

Вона переконана, що українці повинні говорити про цей період і намагатися зрозуміти, що там відбулося.

Наталка Ворожбит під час вручення премії імені Т. Шевченка в Бородянці на Київщині 20 серпня, 2023 року. Фото: Суспільне

Ще однією лауреаткою є Наталка Ворожбит, яка отримали нагороду за пʼєсу "Погані дороги". Премію розділила ціла команда серед яких режисерка, актор та художник.

"Пєса про війну про початок 2014-15 рр. Багато цю пʼєсу ставили за кордом. Вона була замовлена для британського театру. Я дуже рада, що вона оцінена вдома, на Батьківщині. Вона складається з 5 новел і вона більш досліджує стосунки між українцями, а не більш про бойові дії", — розповіла Наталка Ворожбит.

За словами голови комітету Шевченківської премії Євгена Нищука, грошова премія відбувається поза сценою звичайним перерахуванням коштів. Лауреати самі ж вибирають, куди спрямувати отримані кошти.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua