У Броварах повернули землю для будівництва дитсадочка. Суд задовольнив позов

Фото: Pexels

Суд задовольнив позов фахівців Броварської окружної прокуратури і повернув земельну ділянку площею 0,8 га Управлінню освіти і науки. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної прокуратури.

Зазначається, що у 2021 році на підставі рішення Броварської міської ради було припинено право користування земельною ділянкою Управлінню освіти і науки і перередано іншому Управлінню міськради. При цьому було змінено проєкт землеустрою та цільове призначення ділянки.

"Тобто земельну ділянку, на якій передбачалося будівництво повноцінного дошкільного навчального закладу на 220 місць, місцева влада планувала передати для будівництва багатоквартирного житлового будинку із вбудованим закладом дошкільної освіти на 80 місць",— йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зауважують, що таке рішення суперечить нормам законодавства і не забезпечує права дітей у сфері дошкільної освіти, передбачені Конституцією України. Тим більше, що на території Броварської громади за рахунок внутрішньо переміщених осіб значно збільшилась кількість дітей дошкільного віку.

Оскільки є необхідність у будівництві повноцінного дитячого садочка для забезпечення потреб громади, суд задовольнив позов, підсумували юристи.

Що відомо про повернення земельних ділянок у власність громад у Києві

Землю у Київському регіональному ландшафтному парку "Партизанська слава" звільнять від самовільної забудови. Господарський суд Києва задовольнив позов в інтересах столичної громади.

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернуто земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

Київській громаді повернули землі на "Жуковому острові" площею понад 3 гектари, які хотіли забудувати. Їхня загальна вартість — 45 мільйонів гривень.

У Києві хотіли незаконно приватизувати Оболонський острів розміром 147,7 тисяч м² поруч із парком "Наталка". Правоохоронці розслідували можливе незаконне привласнення причалів, дамб та острова разом із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Прокуратура Києва повернула громаді 4 земельні ділянки, які вибули з комунальної власності на підставі підроблених судових рішень.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua