У Бучанській громаді хочуть змінити радянські назви вулиць

Фото: Суспільне

Мешканців Бучанської громади закликають долучитися до перейменування вулиць у межах процесу дерусифікації та декомунізації. Місцева влада хоче позбутися назв топоніміки, пов’язаних з державою-агресором чи колишнього СРСР.

Про це повідомляє Бучанська міська рада.

Нові найменування обиратимуть мешканці не лише Бучі, а й довколишніх населених пунктів: Ворзеля, Бабинців, Луб’янки, Синяка, Вороньківки, Раківки.

Вони можуть підтримати подані пропозиції шляхом онлайн опитування. Також можна запропонувати свій варіант назви тієї чи іншої вулиці. Голосування триватиме до 10 березня. Результати розгляне спеціальна комісія, щоб подати їх на розгляд сесії Бучанської міської ради.

Пропозиції мешканців громади щодо нових назв топонімів також можна надсилати на електронну пошту відділу містобудування та архітектури Бучанської міськради: [email protected]

Що відомо про перейменування топонімів у Києві та області

Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих топонімів за минулий рік. Починаючи з серпня 2022 року, у столиці перейменували 237 вулиць, проспектів та бульварів, чиї назви були пов’язані з країною-агресором чи радянським минулим.

У Києві створили єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані вулиці протягом 2014-2022 років. Для зручності користувачів вулиці згруповані відповідно до районів.

Влітку 2022 року Рокитнянська селищна рада проводила опитування серед жителів громади з приводу перейменування населених пунктів та вулиць.

Раніше перейменування ініціювала Ірпінська громада. За п’ять днів мешканці подали понад 450 варіантів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua