У Бучанській громаді проведуть енергоаудит житлової забудови. Яка мета

Бучанський міський голова Анатолій Федорук (справа) з партнерами проєту «Зелена реконструкція житлового сектору», Буча, Київщина, серпень 2023 р. Фото: Бучанська міська рада/Facebook

У Бучанській громаді на Київщині проведуть енергоаудит теплових мереж і житлової забудови. Це необхідно для розробки проєктів подальшої відбудови житлового сектору з урахуванням енергоефективних вимог.

Про це йдеться у повідомленні Бучанської міської ради у Facebook.

Зокрема, місцева влада підписала Меморандум про реалізацію проєкту "Зелена реконструкція житлового сектору" з німецькими консультською організацією "BE Berlin Economics GmbH" та Центром екологічних ініціатив "Екодія".

У межах співпраці за кошти Європейського клiматичного фонду проведуть повний енергоаудит житлових об'єктів громади. Його планують завершити у грудні 2023 року.

Такий аудит допоможе спланувати варiанти вiдбудови житлових будинків, щоб у майбутньому зекономити на вартості їх опалення.

"Відтак, ми зможемо розробляти проєкти модернiзацiї конкретних забудов, залучати гранти та iнвестицiї для вдосконалення Бучанської громади", — зазначили у міській раді.

Що відомо про руйнування і відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня 2022 року. Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень. У вересні минулого року мер Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року мер Бучі поінформував, що в громаді близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеня. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

У Бучі реалізовується проєкт "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані під час повномасштабного російського вторгнення. У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі, фото якої публікували світові медіа.

У Бучі на вулиці Вокзальній планується звести 12 нових та відремонтувати ще 80 пошкоджених будівель, повністю замінити комунікації та дорожнє покриття

За рік Буча залучила на відбудову від українських та міжнародних партнерів 600 мільйонів гривень.

У березні 2023 року мер Бучі поінформував, що за програмою "ВідновиДІМ" у місті можна буде відновити 147 будинків. Учасниками програми можуть стали лише ОСББ.

У Бучі триває ремонт ліцею №3, де упродовж лютого-березня минулого року російські війська розміщували свій штаб.

У Бучі ремонтують житловий багатоквартирний будинок по вулиці Нове Шосе, в який минулого року влучив російський артснаряд.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua