У Бучі поховали 13 людей померлих під час окупації, тіла яких ніхто не забрав

Працівники похоронного відомства закопують труну з неопізнаною людиною, яка померла в Бучі в період російської окупації в лютому-березні 2022 року, 2 вересня 2022 року. (Фото AP / Еміліо Моренатті)

2 вересня на цвинтарі в місті Буча Київської області відбулося останнє масове поховання українців, які були вбиті росіянами під час окупації міста в березні та лютому. Частина тіл досі не ідентифіковані.

Заступниця міського голови Бучі Михайлина Скорик-Шкарівська розповіла подробиці поховання, її слова наводить Новини LIVE.

"Сьогодні ми закінчуємо поховання незабраних тіл. Чому я кажу "незабрані", бо деякі тіла ідентифіковані, але родичі не звернулися і їх не забрали. У цьому секторі таких буде 76 могил. Це люди, які померли під час окупації Бучі, а також були застрелені на території району", — розповіла Скорик-Шкарівська.

За її словами 2 вересня, під час останнього масового поховання, прощалися з 13 тілами. Серед них були обгорілі й ті, хто отримав вогнепальні наскрізні кульові поранення тулуба.

Загалом, за даними міської ради, в Бучанському районі через дії з боку окупантів загинули близько 1100 людей, з них 419 саме з громади міста. Цифри є неточними, адже тіла досі ексгумують, а щодо більшості похованих слідство встановлює причини смерті.

2 вересня 2022 року. Священик благословляє труни з непізнаними тілами цивільних осіб, загиблих на території громади міста Буча в період російської окупації в лютому-березні 2022 року. (Фото AP / Еміліо Моренатті)

2 вересня 2022 року. Працівники похоронного відомства несуть труну з неопізнаним тілом. (Фото AP / Еміліо Моренатті)

2 вересня 2022 року. Кран закопує труну з неопізнаним цивільним тілом. (Фото AP / Еміліо Моренатті)

Що відомо

  • На території Бучанської громади знайшли та ідентифікували 458 тіл людей, які загинули внаслідок російської військової агресії. Серед загиблих 12 дітей віком до 21 року. 9 серпня У Бучі поховали 15 цивільних, тіла яких не вдалося опізнати. З них — 14 чоловіків та 1 жінка. 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони були закатовані і розстріляні. На всіх тілах є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину.
  • Буча була в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
  • 31 березня російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
  • Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
  • 8 квітня у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
  • Приватна американська компанія Maxar Technologies повідомила, що перші ознаки братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих у Бучі були зафіксовані на супутникових знімках ще 10 березня.
  • У ЗСУ заявили, що знищили російських військових, які катували цивільних у Бучі

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua