У Бучі та Ворзелі відновили два будинки, пошкодженні російськими снарядами

Пошкоджений снарядом будинок у Ворзелі до відновлення. Фото: Стефанія Сенюк / Суспільне

У Бучі та Ворзелі Київської області відновили два будинки, які були пошкодженні на початку російського вторгнення. Зокрема, відбудували покрівлю, відновили фасади, замінили вікна та двері та частково відремонтували пошкоджені квартир.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

У цьому будинку на вулиці Квіткова у Ворзелі проживало 85 людей. 25 лютого сюди прилетів російський снаряд. Він повністю зруйнував четвертий поверх та суттєво пошкодив фасад, вікна, двері та комунікації.

Фото: Стефанія Сенюк / Суспільне

Жителька будинку Анна Семенюк. Фото: Анна Хорошун / Суспільне

"Загорівся будинок. Я бачила, як він загорівся. Бахнуло і почало диміть сильно. Будинок був чорний", – пригадує події того дня мешканка будинку Анна Семенюк.

Квартира жінки постраждала найбільше, тому що у будинку деякий час не було даху, пояснює співзасновник ГО "Якість життя" Роман Зінюк.

Пошкоджений будинок у Ворзелі до ремонту. Фото: Стефанія Сенюк / Суспільне

"Воно все намокло, тому ми зараз її підсушуємо. В квартирі повністю замінені вікна, вхідні двері, балкон", – каже він.

Відновлений будинок у Ворзелі. Фото: Анна Хорошун / Суспільне

В іншому будинку, в Бучі, до війни у 45 квартирах проживали 180 мешканців. Ворожий снаряд зруйнував декілька поверхів. Після чого виникла пожежа.

Пошкоджений будинок у Бучі. Фото: Стефанія Сенюк / Суспільне

Цей будинок вже відновлений. Фото: Анна Хорошун / Суспільне

"Дим поширився по вентиляційному отвору: усі стіни в під'їзді були в кіптяві. На сьогоднішній день тут все відновили", – каже заступник голови правління ГО "Якість Життя" Олександр Бабенко.

Над ремонтом будинків працювали спільно американська та українська громадські організації.

Що відомо

  • Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.
  • Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua