У Бучі відновили багатоповерхівку, пошкоджену росіянами

Відновлення будинків на Київщині Фото: Уніан (ілюстративне)

У Бучі на Київщині відновили багатоповерхівку, пошкоджену внаслідок повномасштабного вторгнення російських військ на територію регіону. У будівлі — 56 квартир, у яких проживають 127 людей, із них 22 дітей.

Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації.

У КОВА зауважили, що Київська область — одна з найбільш постраждалих внаслідок російської військової агресії. Тож наразі головним завданням є відновлення критичної інфраструктури та відбудова житла, щоб мешканці могли якнайшвидше повернутися до своїх осель та жити в належних соціально-побутових умовах.

Наразі в області реалізується низка програм із відбудови. На Київщині вже відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності більше 12,6 тис. об'єктів. Понад 11 тисяч — це багатоквартирне і приватне житло,— поінформували в адміністрації.

Відновлення багатоповерхівки у Бучі Фото: КОВА

"Одним із таких будинків є багатоповерхівка в місті Буча за адресою: вул. Енергетиків, 8. Під час активних бойових дій будинок значно постраждав від вибухової хвилі та уламків. Була пошкоджена шиферна покрівля, частково вибиті вікна. На щастя, обійшлося без прямих влучань та пожеж",— йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за кошти, виділені з резервного фонду держбюджету, було змонтовано близько 1114 м² покрівлі. Решту пошкоджень усунули власними силами та за сприяння донорів.

Що відомо про відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

На Київщині розробили програму з відновлення та розвитку регіону протягом 2023-2027 років.

На відбудову Київщини Уряд виділив майже 2,5 млрд грн із фонду ліквідації наслідків збройної агресії. За ці кошти відновлять 38 житлових і соціальних об’єктів у різних громадах області.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua