Проєкт приурочений до другої річниці звільнення правобережжя Херсонщини. Фото: Херсонська ОВА
В Українському домі представили різні локації, які складають цілісну картину культурного сьогодення регіону під час війни.
Цього тижня до другої річниці звільнення правобережжя Херсонщини в Українському домі презентували культурно-мистецький проєкт «Херсон — люди як струни». Він покликаний показати, як попри складні умови, обстріли і руйнування культура Херсонщини продовжує жити і розвиватися, інформує Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
Захід відбувся за участі заступниці Міністра культури та стратегічних комунікацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасії Бондар, начальника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, мера Херсона Романа Мрочка, представників Херсонської громади та інших.
Анастасія Бондар, Олександр Прокудін та Роман Мрочко. Фото: МКСК
«Ми зібралися, щоб разом відчути серцебиття українського Херсону, міста, яке знайшло в собі сили вистояти, зберегти свій дух та продовжити життя, — зазначила заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар. — Херсон символізує сміливість, пам’ять та любов. Сміливість його людей, які стали на захист рідного краю. Пам’ять — про тих, хто зробив внесок у його культуру. І любов до рідної землі, яка надихає на відновлення та рух вперед. Цей день є символом незламності та віри у майбутнє, попри всі труднощі».
У рамках проєкту представлені різні локації, які складають цілісну картину культурного сьогодення регіону під час війни.
Культурно-мистецький проєкт «Херсон — люди як струни». Фото: МКСК
Культурно-мистецький проєкт «Херсон — люди як струни». Фото: МКСК
Інсталяції, створені талановитими митцями, показують життя Херсонщини під час війни: розповідають про зруйновані будівлі, бібліотеки, які попри обстріли зберігають знання, музеї, які втратили експонати, мужність та незламність жителів регіону, повідомили в Херсонській ОВА.
Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін звернув увагу гостей заходу на локацію «Арфа пам’яті», присвячену загиблим працівникам культури та воїнам, які віддали своє життя, захищаючи Херсон. Це інсталяція у вигляді музичного інструменту із фотографіями загиблих працівників культури Херсонщини та героїв громадянського супротиву в Бузковому парку.
«Після деокупації внаслідок російської агресії загинули 663 цивільні особи, з них 12 дітей. На цих струнах фотографії тих, хто перший вийшов на нерівний бій з російськими окупантами, хто чинив супротив і чиє життя обірвав російський снаряд», — зазначив очільник області.
Символічний «Рушник єдності». Фото: МКСК
Культурно-мистецький проєкт «Херсон — люди як струни». Фото: МКСК
Присутні вшанувати памʼять загиблих Героїв хвилиною мовчання. А також розгорнули символічний «Рушник єдності», довжиною 700 метрів. Він зібраний із 49 вишитих рушників, які символізують усі громади Херсонщини, зокрема і тимчасово окуповані.
«Вірю, що ми ще побачимо цей рушник на відновленому Антонівському мосту і він знову зʼєднає два вільні і нескорені береги Херсонщини!», — додав Олександр Прокудін.
«Мандрівний хаб стійкості» пропонує відвідувачам взяти участь в інтелектуальній краєзнавчій грі на ігровому полі у вигляді мапи Херсонщини.
Культурно-мистецький проєкт «Херсон — люди як струни». Фото: МКСК
Культурно-мистецький проєкт «Херсон — люди як струни». Фото: Херсонська ОВА
Також тут представлені Херсонська обласна бібліотека імені Олеся Гончара, що була зруйнована російською ракетою, а також врятовані експонати із Херсонського обласного художнього музею імені Шовкуненка, з якого росіяни викрали понад 12 тисяч картин.
Окрім того, під час воркшопу «Шлях до відновлення: стратегічні пріоритети Херсонщини» оголосили п’ятірку амбасадорів області, завдання яких — сприяти просуванню інтересів області на національному рівні і за кордоном.
Захід організувала Херсонська обласна державна адміністрація та установа «Агенція регіонального розвитку „Офіс євроінтеграції“ Херсонської області» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».
Читайте також:
- Сюрреалізм української дійсності та бабак степовий: у столиці показали стрічку «Редакція». Режисер Роман Бондарчук вже вдруге зняв ігрову картину про Херсонщину. Цього разу його герой, екозахисник, потрапляє у вир місцевої журналістики та політики.
Марія КАТАЄВА