Автор інсталяції — відомий бельгійський дизайнер Шарль Кайсін. Фото: КМДА
На фасаді Музею історії міста Києва встановлюють масштабну інсталяцію ORIGAMI for UKRAINE.
Вона складається з 5000 птахів, яких зробили з металізованого паперу, що сяє на сонці, діти з Бельгії та України, зокрема вихованці Київського палацу дітей та юнацтва. А відомий бельгійський дизайнер Шарль Кайсін створив з оригамі-голубів інсталяцію у вигляді сонця.
Завдяки цій його роботі вже вдалося зібрати майже 50 тисяч євро на лікування поранених українських військових у київському Медичному центрі реабілітації та паліативної допомоги. Гроші спрямують на закупівлю медичного обладнання та матеріалів для реабілітаційного центру.
Інсталяцію з яскравих птахів наразі встановлюють на фасаді Музею історії міста Києва, що розташований біля станції метро «Театральна». Відкриють тривимірний витвір мистецтва 9 квітня.
А у понеділок, 7 квітня, у Музеї історії міста Києва відбулася пресконференція, присвячена благодійному проєкту ORIGAMI for UKRAINE, який стартував у Брюсселі як благодійна ініціатива для збору грошей на лікування поранених бійців у реабілітаційному центрі в Києві.
Автор проєкту Шарль Кайсін розповів, що для цього був створений сайт origamiforukraine.com, зайшовши на який кожен може зробити пожертву.
«Ми подарували Києву цю роботу як символ справжньої дружби, солідарності та підтримки Брюсселем українців, які постраждали від російської агресії. Всі зібрані кошти підуть на обладнання для реабілітаційного центру, яке закуплять у Бельгії та передадуть до Києва», — розповів Шарль Кайсін.
Автор проєкту Шарль Кайсін. Фото: КМДА
Своєю чергою керівниця відділу міжнародних і економічних зв’язків мерії Брюсселя Марі-Франс Ботт зазначила, що дружні відносини між двома мерами столиць Віталія Кличка та Філіпа Клоза дозволили розвинути неймовірні партнерські проєкти від початку повномасштабного вторгнення Росії. Брюссель не тільки приймав тисячі українських біженців, але й надавав гуманітарну допомогу.
«Українські реабілітологи та фізичні терапевти навчалися, обмінювалися досвідом із колегами у Брюсселі. А бельгійські лікарі приїжджали у Київ. Ми були разом з Україною від початку повномасштабного вторгнення, підтримуємо зараз і будемо поруч після перемоги. Бельгійці та багато інших європейців усвідомлюють і чітко знають, що Україна бореться не тільки за свою свободу та демократію, а й за всю Європу», — сказала Марі-Франс Ботт.
Від початку великої війни Марі-Франс Ботт понад 10 разів відвідувала Київ. Фото: КМДА
Директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк розповів, що інсталяція залишатиметься на фасаді Музею історії Києва протягом 90 днів. Після цього її перенесуть у Київський палац дітей та юнацтва.
«Для мене справжнє свято, що у Києві з’явиться така яскрава та витончена інсталяція. Ці птахи, що сяють сонці, символізують незламність українського народу та його прагнення до миру. Сподіваюся, що за допомогою пана Шарля у столиці буде реалізований не один високоякісний проєкт сучасного мистецтва», — сказав Сергій Анжияк.
Директор Департаменту культури Сергій Анжияк. Фото: КМДА
Він також зазначив, що будь-які проєкти, які привертають увагу до мистецтва, а також поєднані з благодійною, гуманітарною місією, завжди дуже важливі.
«Це подія, яка вкотре підкреслює, що між Києвом та Брюсселем не просто партнерські відносини, а справжня дружба. Ми усвідомлюємо, як бельгійські друзі допомагають нам вистояти в цей час і ще й прикрасити наше місто», — додав Сергій Анжияк.
В Україні проєкт ORIGAMI for UKRAINE реалізується за сприяння фонду Андрія Матюхи. Директорка фонду Ольга Король зазначила, що пишається тим, що її фундація системно підтримує ініціативи, спрямовані на захист і відновлення України.
Читайте також:
«У столиці демонструють оригінальний артпроєкт про колекціонування: де побачити».
Олександр ГАЛУХ