У Чорногорії заговорили про скасування безвізу з Росією

Якщо уряд підтримає, це означатиме введення віз для громадян Російської Федерації.

У Чорногорії заговорили про скасування безвізу з Росією / фото ua.depositphotos.com

Міністр закордонних справ Чорногорії Ранко Кривокапич запропонував призупинити дію угоди про спрощений візовий режим для громадян Росії. 

Про це повідомляє видання Dan, посилаючись на заяву МЗС Чорногорії.

У МЗС вважають, що Чорногорія у всьому повинна бути на боці Євросоюзу, В тому числі, коли йдеться про припинення дії угоди про спрощення візового режиму з Росією.

Відео дня

«Чорногорія є відданим партнером Європейського Союзу, і міністр закордонних справ вважає, що наша країна повинна бути повністю солідарна з ЄС у цьому рішенні, як це було досі», – заявили в МЗС.

Португалія з лютого отримала 10 запитів на «золоті візи» від росіян і всім відмовила

ЄК рекомендувала не видавати росіянам багаторазові візи

Чотири країни Євросоюзу закривають в’їзд росіянам із шенгенськими візами

У разі, якщо б уряд погодився з думкою міністра закордонних справ, це практично означало б введення віз для громадян Російської Федерації.

З 2008 року між Росією і Чорногорією діє угода про безвізові поїздки громадян. Громадяни Росії можуть в’їжджати в Чорногорію і перебувати в країні до 90 днів на підставі чинного проїзного документа, в тому числі закордонного паспорта.

Раніше УНІАН вже повідомляв, що Чорногорія приєдналася до санкцій Європейського Союзу проти Російської Федерації і заарештувала майно депутатів Держдуми РФ і російських чиновників. У списку опинилися 34 громадян Росії.

9 вересня Рада Євросоюзу затвердила повне припинення угоди про спрощений візовий режим з Російською Федерацією. 

Відтепер процедура видачі віз російським громадянам буде складніше і займе більше часу, але треба розібратися, що робити з наявними візами, які вже видали росіянам раніше.

Глава португальської дипломатії Жоао Гомеш Кравіньо уточнив, що «видані візи залишаються дійсними, однак віза не означає автоматичного права в’їзду».

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua