У Давосі європейські лідери висловили оптимізм щодо Leopard 2 для України

Зокрема, міністр закордонних справ Фінляндії підтвердив готовність його країни поставляти Києву танки Leopard 2.

Партнери України сподіваються на передачу їй танків Leopard 2 / US Army

На Всесвітньому економічному форумі у Давосі тема надання Україні наступальної зброї є однією з найважливіших для обговорення.

Зокрема, лідери Польщі та Литви заявили, що оптимістично налаштовані відносно того, що Німеччина дозволить експортувати танки Leopard 2 в Україну, передає CNN.

«Якщо ми надсилаємо багато військової техніки для захисників України, найсучаснішої військової техніки, у них є потенціал, щоб зупинити росіян», – сказав у Давосі польський президент Анджей Дуда.

Відео дня

Відповідаючи на запитання про його очікування від Берліна, президент Польщі сказав: «Ми сподіваємося, що виробник танків, Німеччина, також візьме участь у цій дуже гарній ідеї. Володимир Зеленський кілька разів просив мене про цю військову підтримку, він сказав мені, Анджею, нам потрібні сучасні танки, тому що це єдиний спосіб зараз зупинити російське вторгнення».

При цьому президент Литви Гітанас Науседа сказав, що вірить у канцлера Німеччини і в його спроможність прийняти це важливе рішення.

«Я твердо вірю, що канцлер Шольц вирішить це питання, і я був свідком дуже важливого переломного моменту в мисленні Німеччини», — сказав президент Литви.

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто заявив у Давосі, що сподівається, що рішення про постачання танків Leopard 2 Україні буде ухвалене, і його країна готова брати участь у цьому.

«Зараз ми перебуваємо в інтенсивних дискусіях щодо того, що ще ми можемо зробити як Євросоюз, Північні країни, щоб допомогти Україні, — сказав  Гаавісто. — Триває дискусія щодо танків Leopard 2. Я сподіваюся, що це рішення дійсно буде ухвалене, і Фінляндія точно готова зіграти свою роль у цій підтримці».

Видання зазначило, що сам німецький канцлер виступить на форумі в Давосі 18 січня.

Надання Україні танків Leopard 2

В Офісі президента України вважають, що німецькі танки Leopard 2 можуть передати Україні за підсумками засідання «Рамштайн-8». Але поки що з цього питання йдуть серйозні суперечки.

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав Німеччину переглянути підхід до питання питання постачання танків і дозволити іншим державам відправити Києву Leopard 2.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua