Фото: Суспільне Госпіталізовано 26 людей з гепатитом А
Причини спалаху з’ясовуються. Фахівці проводять епідеміологічне розслідування та вживають протиепідемічні заходи.
У Києві зафіксовано спалах вірусного гепатиту А. Наразі відомо про 34 хворих, серед яких 20 дітей. Про це сказав керівник ДУ Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України Сергій Чумак в ефірі телемарафону в понеділок, 12 травня.
За його словами, госпіталізовано 26 людей, з них 15 – це діти.
«Про спалах ми починаємо говорити, коли більше ніж п’ять захворювань», – уточнив Чумак.
Він розповів, що зараз з’ясовується причина спалаху гепатиту А.
«В даному мікрорайоні, де проживають, навчаються ці люди, окрім централізованого водопостачання є бювети. Також є озеро в парку. Тобто ми з’ясовуємо всі причини, щоб виключити дане джерело», – зазначив посадовець.
Раніше Київський міський центр контролю та профілактики хвороб повідомив, що серед мешканців мікрорайону Відрадний Солом’янського району спостерігається зростання кількості випадків захворювання на вірусний гепатит А.
«Фахівці… розпочали епідеміологічне розслідування для встановлення причин і обставин виникнення спалаху, а також вживають усіх необхідних протиепідемічних заходів з метою недопущення подальшого поширення захворювання серед населення міста», – розповіли у відомстві.
Нагадаємо, у травні 2024 року у Києві і регіоні також фіксували випадки захворювання на гепатит А. Тоді хворобу виявили у співробітників одного зі столичних закладів торгівлі, а також членів їхніх родин.
Вірусний гепатит А – це захворювання печінки, яке поширюється фекально-оральним шляхом. Зараження можливе через вживання забрудненої води або їжі, де можуть бути фекалії інфікованих людей, унаслідок недотримання правил особистої гігієни та через деякі види сексуальних стосунків. Може мати як легкий, так і важкий перебіг.
Найпоширеніші симптоми: виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювання, неприємні відчуття в животі, важкість у правому підребер’ї, потемніння сечі, жовтяниця (пожовтіння склер і шкіри).