У Києві 5 тисяч разів звертались на гарячу лінію до психологів з початку війни

Плакат під час акції «Відчинимо правду про насильство» в Києві, 30 листопада 2021 р. Фото: УНІАН

Від початку російського вторгнення на телефон довіри 15-00 звертались 5039 разів через домашнє насильство та переживань через війну. Про це розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Психологи Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству отримали 4164 дзвінків від жінок та 875 від чоловіків. Усі, хто звертається на телефон довіри, отримають психологічну допомогу незалежно від своєї проблеми.

"Якщо жінки в переважній більшості зверталися за допомогою, бо потерпали від насильства в родині, то чоловіки потребували підтримки через страх втрати близьких внаслідок воєнних дій, переживання залишитися без роботи та через суїцидальні настрої", – зазначила Хонда.

Після деокупації Київської області психологи працювали із постраждалими від сексуального насильства російських військових, допомагаючи впоратися з цими травмами.

Заступниця голови КМДА анонсувала запуск мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства, які запрацюють вже найближчим часом.

Що відомо

  • 20 червня Верховна рада ратифікувала "Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами", відому як "Стамбульська конвенція". Конвенція охоплює низку заходів з запобігання та протидії насильству, захисту його жертв, переслідування та покарання кривдників.
  • В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.
  • Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua