У Києві дерусифікувала 95 вулиць, провулків та площ, назви яких пов’язані з Росією та СРСР

У Києві буде вулиця Героїв полку «Азов» і площа Героїв УПА.

У Києві перейменували низку вулиць / фото ua.depositphotos.com

У четвер, 25 серпня, Київрада перейменувала 95 вулиць, провулків та площ, назви яких пов’язані з Росією та радянським минулим.

Про це у Telegram повідомив мер столиці Віталій Кличко.

За його словами, нові назви, «ініційовані та підтримані громадськістю під час рейтингового голосування», мають увіковічнити пам’ять про визначні історичні події України, а також про відомих діячів і героїв, які прославляли Україну та боролись за незалежність нашої держави, зокрема, і в сучасній російсько-українській війні.

«Це важливий крок до того, щоб зменшити брехливі маніпуляції і вплив російського агресора на трактування нашої історії», — наголосив Кличко.

Він додав, що процес перейменування в столиці ще не завершений. Вже на наступному пленарному засіданні Київрада продовжить працювати над цими питанням, аби завершити процес дерусифікації.

Кличко повідомив, що, зокрема, вулиця Маршала Малиновського перейменована у вулиця Героїв полку «Азов», вулиця генерала Жмаченка — у вулицю Князя Романа Мстиславовича. За рішенням Київради площа Тульська тепер називатиметься площею Героїв УПА, а вулиця Бударіна вулицею Українського відродження. Також вулиця Карла Маркса перейменована у вулицю Гуцульську, вулиця Пітерська — у Лондонську, вулиця Мічуріна (в Солом’янському районі) у вулицю Морських піхотинців, а вулиця Ростовська — у вулицю Луцьку.

Нагадаємо, дещо раніше у КМДА розповіли, що робити з документами мешканцям перейменованих вулиць.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua