У Києві до планових відключень можуть повернутися приблизно за тиждень — експерт

Дитина робить уроки без світла, фото: УНІАН

У Києві реальний дефіцит електроенергії нині становить 60–65%. До планових відключень світла у столиці можуть повернутися вже за тиждень-півтори. Про це сказав під час брифінгу розповів директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.

"Щонайбільше протягом півтори тижні, а скоріше й за тиждень ми повернемось до планових відключень, в тому числі, в Києві та регіоні, але треба розуміти, що ці відключення не будуть комфортними", — сказав Харченко

За його словами, враховуючи характер пошкоджень, киянам слід готуватися до того, що наступні 2-3 тижні наявність електрики протягом 4-6 годин у будинку буде "доброю новиною".

"Значно пошкоджені підстанції, що транспортують електрику в київський енергетичний регіон і реальний дефіцит електроенергії в Києві складає 60-65% і це без урахування критичної інфраструктури", – розповів експерт.

Зараз вживаються заходи, щоб доставити до Києва газотурбінне обладнання, яке дасть змогу налагодити генерацію безпосередньо у столиці і цим закрити потреби, які є у Києві та області. Таким чином інфраструктура буде забезпечена електрикою у разі будь-яких ситуацій, додав Олександр Харченко.

Автор: Юрій Свиридюк

Що відомо про ситуацію з електрикою у Києві та області

На ранок 21 грудня в Україні зберігається значний дефіцит потужності в енергосистемі. Ситуація у Києві та інших центральних областях залишається "складною". Про це повідомили в НЕК Укренерго.

У Києві та області з 19 грудня після чергової атаки військами РФ об’єктів критичної інфраструктури застосовуються екстрені відключення світла. Графіки стабілізаційних вимкнень не діють. Така ж ситуація і в Київській області.

Станом на 20 грудня у Києві протягом дня без електроенергії залишалися близько 1,1 мільйона споживачів. Потужність електросистеми на 50% менша за необхідну. Про це повідомив гендиректор енергетичної компанії YASNO Сергій Коваленко.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua