У Києві графіки не діють. На 18 січня прогнуються обмеження електроенергії — Yasno

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Київ сьогодні мав обмеження електроенергії в 952 МВт. Цих лімітів недостатньо, щоб перейти з екстрених відключень, до планових чи стабілізаційних. Тож графіки не діють.

Про це повідомив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко.

За його словами, дефіцит залишається суттєвим. На завтра прогнозовані обмеження такі ж, як і сьогодні, тож складно прогнозувати чи діятимуть графіки.

"Хоча ми всі намагаємося економити і за вікном потеплішало, обсяги споживання поки не падають. Чому так? Найбільш імовірно, справа у відкладеному споживанні, коли після відновлення постачання ми починаємо "надолужувати". Заряджаємо те, що сіло, робимо щось, що не встигли, поки світла не було",— каже Коваленко

Він зауважив, що як тільки ліміти від Укренерго стануть більші Київ зможе повернутися до графіків, а отже і відкладений попит почне спадати.

Що відомо про ситуацію з електропостачанням у Києві та області

У Києві та області у вівторок, 17 січня, відбуваються екстрені відключення електроенергії. Графіки стабілізаційних вимкнень, складені раніше, наразі не діють. Енергетики ДТЕК запевнили, що разом зі спеціалістами НЕК "Укренерго", іншими екстреними службами й органами державної влади роблять усе можливе для якнайшвидшої стабілізації ситуації.

Вдень 14 січня Росія здійснила чергову ракетну атаку по території України. У кількох областях сталися влучання в об'єкти критичної інфраструктури. У Києві критична інфраструктура не постраждала, у місті працювало ППО. Водночас найскладніша ситуація у сфері енергетики виникла на Харківщині та Київщині.

У суботу, 14 січня, через загрозу ракетних обстрілів у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії. У ДТЕК пояснили — це вимушений превентивний крок, який дозволить уникнути значних пошкоджень енергетичної інфраструктури, якщо ракети досягнуть цілі.

У неділю, 15 січня, після атаки військ РФ на критичну інфраструктуру України у Києві застосовували екстрені відключення світла. Графіки стабілізаційних вимкнень у столиці не діяли. Така ж ситуація була і в області.

У понеділок, 16 січня, Київ отримав обсяг електроенергії на рівні 974 МВт із необхідних 1600 МВт. Тому відключення світла відбувалися в усіх сірих зонах графіка. Ситуація залишається складною, і обмеження електропостачання нині — це єдина можливість не зробити все ще гірше. Про це повідомив генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua