У Києві якість водопровідної води відповідає санітарним нормам

Фахівці хіміко-бактеріологічної лабораторії Деснянської водопровідної станції перевіряють стан води у Києві. скріншот з відео/КМДА

Через забруднення річок Сейму та Десни усі профільні служби у цілодобовому режимі тримають ситуацію з якістю води в Києві під контролем та мають чіткий план реагування в разі надзвичайних ситуацій.

У цьому запевняють у пресслужбі Київської міської держадміністрації.

У КМДА зазначають, що Деснянська водопровідна станція забезпечує 70% водопостачання столиці і є найпотужнішою в Європі. Хіміко-бактеріологічна лабораторія цієї станції цілодобово контролює якість води на всіх етапах очистки, а також моніторить стан води в Десні.

"Наразі показники річкової води практично не відрізняються від природних, як для цієї пори року. Тож технологічна схема Деснянської станції цілком здатна впоратись із водопідготовкою та забезпечити стовідсоткову відповідність водопровідної води чинним Державним санітарним нормам та правилам", — йдеться на порталі Києва з посиланням на "Київводоканал".

Також зазначається, що для очистки водопровідної води "Київводоканал" забезпечений всіма необхідними реагентами в повному обсязі.

У КМДА також оприлюднили відео, як відбувається контроль якості води на Деснянській водопровідній станції.

Раніше повідомлялося, що на річці Десна нижче гирла річки Любич, поблизу села Літки Броварського району Київської області встановили ще дві аераційні установки. Три аераційні установки на Десні у Київській області встановили на кілька днів раніше. Як розповіли у Держводагентстві, додатковий кисень від аерації підвищить самоочисну властивість річки, пошкодить концентрацію забруднення та допоможе рибі перебути критичний період.

Що відомо про забруднення річок Сейм та Десна

28 серпня, Київська ОВА повідомила, що Держекоінспекція Столичного округу не виявила перевищення норм органічних та мінеральних речовин в річці Десна в межах Київської області. Фактів мору риби не виявили.

Утім, населенню рекомендували не користуватися водою річки і заборонили там купатися і рибалити. Рішення пов'язане з погіршенням якості води в річці Сейм біля російського кордону, яка є лівою притокою річки Десна.

У Держагентстві меліорації та рибного господарства повідомили, що в річці Сейм на Чернігівщині та Сумщині виявили зокрема надмірну кількість амонію, внаслідок чого масово гине риба. За їхньою інформацією, російські військові з 14 серпня почали масштабне забруднення води. Ймовірно, вони скидали у Сейм відходи невідомих речовин.

Глава Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зазначив, що через забруднення річки Сейм на Сумщині загрози питному водопостачанню населення немає. Питні водозабори з річок Сейм та Десна в Чернігівській та Сумській областях не здійснюються. Усі служби на місцях роблять усе, аби населення не постраждало.

Для контролю та локалізації ситуації посилено моніторинг якості води. Міндовкілля і надалі інформуватиме щодо ситуації з забрудненням на р. Сейм та Десна.

9 вересня виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако розповів, що забруднення річок Сейм, а потім Десни сталося через знищення росіянами очисних споруд на території Курської області.

Читати ще

Читати ще Киян запрошують обговорити відновлення озера Синє

Топ дня

У Києві якість повітря поліпшилася увечері 20 вересня через зміну атмосферного тиску та появу вітру 20 вересня, 21:27

Кавуновий вікенд в Київзоо: соковитими ягодами частуватимуть копитних 20 вересня, 18:28

Зміг найдовше простояти на одній нозі з вагою: у Києві боєць, якому відірвало кінцівку на фронті, встановив рекорд Ексклюзивно 20 вересня, 18:05

Наказав здати зброю і не чинити опору військам РФ: підозрюють екскерівника Служби судової охорони 20 вересня, 17:41

Вбивство на АЗС у Києві: підозрюваного взяли під варту 20 вересня, 14:25

Вибір редакції

ТЮГ на Липках у Києві відкрив свій 100 театральний сезон: у закладі розповіли чого очікувати глядачам

Майже не мав шансу вижити: столичні лікарі врятували хлопця, якому відірвало ногу і вдарило струмом на залізничній колії

Отримали понад 24 літри: у Києві збирали кров для військових

Його дітищем була система «Шабля»: у Києві попрощались із військовим та волонтером Данилом Ковжуном Ексклюзивно

Кияни хочуть бачити у місті більше квітучих острівців без скошування різнотрав’я

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua