У Києві люди прийшли з нагоди Різдва на Божественну Літургію ПЦУ у Михайлівському соборі

Фото: Суспільне Нікіта Галка

25 грудня частина українців святкує Різдво. У Михайлівському соборі в Києві відбулася Божественна Літургія Православної Церкви України. Службу відвідали близько 200 людей.

Парафіяни, з якими поспілкувався кореспондент Суспільного, розповіли, що хоч це й не офіційна різдвяна літургія, вони прийшли до храму помолитися за мир в Україні і відзначити Різдво.

Марина розповіла Суспільному, що підтримує ініціативу відзначати Різдво 25 грудня.

“Я підтримую. Я дуже вдячна странам Європи, які нам допомагають. Я думаю, ми повинні бути разом у ці скрутні часи для нашої країни”, — сказала Марина.

За її словами, вона прийшла до храму з єдиним зверненням про мир в Україні.

“Ми дуже в це віримо. Ми всі молимо Бога за те, щоб наші воїни були всі живі, здорові і наша країна процвітала”, — сказала Марина.

Фото: Суспільне Нікіта Галка

Фото: Суспільне, Нікіта Галка

Тетяна розповіла Суспільному, що вже декілька років святкує Різдво 25 грудня.

“Хоча я православна. Так я собі захотіла. Служба тут звичайна, не така святкова як Різдвяна служба. Вони ще не перейшли. Хотілося би, щоб швидше це прискорили”, — сказала Тетяна.

За її словами, весь світ святкує 25 грудня і “так правильно”.

“Чим більше людей будемо молитися і просити Бога — тим скоріше ми отримаємо перемогу”, — додала жінка. За її словами, вона прийшла на службу з думками про перемогу, здоров’я для українських воїнів та близьким.

“Здоров'я тим хлопцям які на сході, терпіння їм, терпіння полоненим — з такими думками”, — сказала Тетяна.

Митрополит ПЦУ Епіфаній. Фото: Суспільне Нікіта Галка

Фото: Суспільне Нікіта Галка

Родіон розповів Суспільному, що дотепер відзначав Різдво 7 січня. Ниі ж святкує його 25 грудня. За його словами, головне — не дата.

“Син Божий народився!.. Головне не дата, а що він є, що ми молимося, що з його допомогою здобудемо перемогу, на яку дуже чекаємо”, — сказав чоловік.

ПЦУ матиме різдвяні літургії 6-7-8 січня, бо офіційно не перейшла на святкування 25-го грудня.

25 грудня вказується у церковних книгах як дата відзначення Різдва як у католиків, так і у православних. Щоправда, одні святкують за новим стилем Григоріанським календарем, а інші за старим, Юліанським. Церква підтримує святкування Різдва – 25 грудня, "коли того захочуть українці". Про це в ефірі Суспільного розповів очільник ПЦУ Епіфаній.

Різниця між Юліанським і Григоріанським календарем

Юліанський календар, заснований на спостереженнях за видимим рухом Сонця з неба, ввів у Стародавньому Римі Гай Юлій Цезар у 46 році до н. е. Його розробив олександрійський астроном Созіген на основі календаря Стародавнього Єгипту.

Коли Київська Русь у Х ст. прийняла християнство, разом із ним прийшов і юліанський календар. Однак середня тривалість року в юліанському календарі становить 365 діб та 6 годин (тобто на рік 365 днів, і в кожний четвертий рік додається додатковий день). Тоді як тривалість астрономічного сонячного року дорівнює 365 діб 5 годин 48 хвилин і 46 секунд. Тобто юліанський рік був довшим за астрономічний на 11 хвилин 14 секунд і, отже, відставав від реальної зміни років.

"Тому на середину XVI ст. вже виникла різниця у 10 діб", — розповів Суспільному історик Анатолій Войнаровський.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua