У Києві оновили мапу укриттів. Як подивитись

Мапа укриттів у «Київ Цифровий». Фото: КМДА

У столиці оновили мапу укриттів. Вона доступна на спеціально створеному офіційному сайті та у застосунку "Київ Цифровий".

Про це повідомляє Департамент муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації.

Інформація на зазначених ресурсах уточнюється і оновлюється щотижня. Водночас мапа укриттів на базі платформи Google Maps, яка була створена у 2022 році, з 17 серпня 2023 року не оновлюватиметься.

Щоб подивитися мапу в додатку "Київ Цифровий", необхідно натиснути опцію "Більше сервісів" та в розділі "Безпека" вибрати відповідний пункт.

Мапа укриттів у застосунку "Київ Цифровий" з червня цього року доступна офлайн — знайти найближче сховище можна і без підключення до інтернету.

Для цього достатньо один раз зайти в застосунок, коли є інтернет. Мапа автоматично завантажиться на смартфон у фоновому режимі. У налаштуваннях профілю в розділі "Мапи" користувачі можуть переглянути, який обсяг на пристрої займають карти, і видалити їх за потреби.

Крім того, у застосунку можна залишити відгук про укриття — повідомити про неналежні умови чи відсутність доступу. Щоб скористатися формою зворотного зв'язку, слід натиснути в інформаційній картці "Повідомити про стан укриття". Відповідальний департамент одразу отримає цю інформацію і зможе виправити ситуацію.

Що відомо про перевірки об'єктів цивільного захисту у Києві

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану укриттів.

У червні Київрада додатково виділила 750 млн грн на ремонт столичних укриттів. 500 млн грн вирішили спрямувати до РДА, які мають виконувати ремонтні роботи. Розподіл коштів здійснювали за кількістю населення в кожному з районів.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". У застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua