У Києві перейменують бібліотеки, де є згадка імперської Росії та СРСР

Фото: УНІАН

У Києві перейменують бібліотеки, назви яких пов'язані з історією Російської імперії, Росії та СРСР. Таку ініціативу підтримали на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та суспільних комунікацій.

Там зазначили, що наша держава має достатньо власних видатних особистостей та визначні історичні події, якими ми пишаємось та маємо зробити їх частиною сучасності Києва.

"Процес перейменування київських бібліотек не передбачає заборону закордонної літератури, проте він сприятиме зменшенню рівня пропагандистського впливу країни-агресора та імперських наративів на нашу свідомість, а також допоможе захистити культурне надбання української нації", – розповіла голова комісії, депутатка Київради Вікторія Муха.

Протягом двох тижнів у таких бібліотеках підготують пропозиції щодо перейменувань. Згодом їх розглянуть на засіданні комісії.

Зокрема, у Києві є спеціалізована молодіжна бібліотека "Молода гвардія" та бібліотека сімейного читання "Чапаєвка". Також достатньо названих на честь російських письменників та поетів як от Пушкіна, Достоєвського, Лермонтова, Маяковського.

Столичну бібліотеку імені Григорія Котовського перейменували на ім'я Олени Пчілки у 2018 році. Назву бібліотеки імені В. Чапаєва для дітей змінили на літературознавця Івана Світличного, а радянського льотчика В. Чкалова замінили на "Солом'янську" ще у 2016 році.

Що відомо

  • Київрада перейменувала понад 100 вулиць у столиці у рамках процесу дерусифікації. Зокрема, у Києві з'явилася вулиця Героїв Полку Азов замість Маршала Малиновського, замість Маяковського — проспект Червоної Калини, а вулицю Маршала Якубовського перейменували на Героїв Маріуполя.
  • Міська влада Києва хоче завершити перейменування об’єктів столиці з радянськими та російськими назвами вже до кінця вересня цього року.
  • У муніципальній столичній книгарні "Сяйво книги" зібрали майже 48 тисяч російських книжок. Це приблизно 25 тонн російських книг. Їх відправили на переробку. А отримані за переробку понад 97 тисяч гривень передадуть на потреби Збройних сил України.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua